Další skandál ve Vatikánu. Členové papežské kurie se nabourali do počítače auditora

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 11. 2015 15:15
Prokuratura obvinila dva členy papežské kurie, že se nabourali do počítače hlavního vatikánského auditora Libera Miloneho, který měl - zcela nezávisle na hierarchii - dohlížet na transparentnost hospodaření církevního státu. Zatykače byly vydány na dva členy zvláštní papežské komise COSEA, jež má dohlížet na administrativní reorganizaci vatikánského aparátu. Informace prý předávali novinářům. Zatčen byl vysoce postavený španělský duchovní Lucio Ángel Vallejo Balda a laická členka komise Francesca Chaouquiová. Vyšetřování podle všeho souvisí s plánovaným vydáním dvou knih o vatikánské finanční správě. Média případ přirovnávají k aféře Vatileaks z roku 2012.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy