Další skandál ve Vatikánu. Členové papežské kurie se nabourali do počítače auditora

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 11. 2015 15:15
Prokuratura obvinila dva členy papežské kurie, že se nabourali do počítače hlavního vatikánského auditora Libera Miloneho, který měl - zcela nezávisle na hierarchii - dohlížet na transparentnost hospodaření církevního státu. Zatykače byly vydány na dva členy zvláštní papežské komise COSEA, jež má dohlížet na administrativní reorganizaci vatikánského aparátu. Informace prý předávali novinářům. Zatčen byl vysoce postavený španělský duchovní Lucio Ángel Vallejo Balda a laická členka komise Francesca Chaouquiová. Vyšetřování podle všeho souvisí s plánovaným vydáním dvou knih o vatikánské finanční správě. Média případ přirovnávají k aféře Vatileaks z roku 2012.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž se zákazem řízení srazil v Ústí nad Labem policistu

Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výzvu k zastavení a začal policistům ujíždět. V ulici svým vozem s německou poznávací značkou také naboural několik dalších aut. Policie po jeho zadržení zjistila, že muž českého původu má zákaz řízení, řidič se odmítl podrobit testu na drogy. Zraněného policistu si převzala záchranná služba. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla záchranná služba a policie.

"Mohu potvrdit, že jsme odvezli jednoho policistu," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Závažnost zranění nechtěl specifikovat. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že incident se stal krátce po 14:00. Dodala, že se k věci zatím nemůže blíže vyjádřit kvůli vyšetřování. "V tuto chvíli nelze předjímat, jak celá věc bude kvalifikována, případně jaký trest bude řidič mít," dodala Hyšplerová.

Další zprávy