Čína popravila tři Filipínce kvůli obchodu s drogami

ČTK ČTK
30. 3. 2011 7:32
Každý z nich prý měl u sebe podle agentury AP nejméně čtyři kilogramy drogy
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Peking - Čína ve středu popravila tři Filipínce usvědčené z obchodování s drogami. Podle agentury Reuters jde o dvě ženy a jednoho muže, kteří byli v roce 2008 přistiženi při pašování heroinu do Číny.

Každý z nich prý měl u sebe podle agentury AP nejméně čtyři kilogramy drogy.

Popravení byli odsouzeni k trestu smrti už v roce 2009. Krátce před popravou bylo ženám ve věku 32 a 38 let i osmačtyřicetiletému muži umožněno naposledy se vidět s příbuznými.

Podle čínských zákonů je možné trestat smrtí obchodování s pouhými 50 gramy zakázané drogy. Čínská justice k popravě přikročila jen několik dní poté, co organizace Amnesty International Peking ostře kritizovala za vysoký počet rozsudků smrti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na popud exhejtmana Zimoly o registraci na vnitru požádalo hnutí Změna 2020

Radní Týnu nad Vltavou David Slepička (ČSSD) požádal ministerstvo vnitra o registraci politického hnutí Změna 2020. Učinil tak na popud jihočeského exhejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), řekl Právu. Zimola listu napsal, že o registraci ví, ale že o ni nežádal. O budoucnosti hnutí by se prý mělo rozhodnout do konce roku.

před 1 hodinou

Lidé v Paříži protestovali před kinem, které uvedlo Polanského film

Asi čtyřicet lidí v úterý večer demonstrovalo před kinem Le Champo v pařížské Latinské čtvrti, které v předpremiéře promítalo nový film režiséra Romana Polanského J'accuse. Informovala o tom agentura AFP. Protestovat proti 86letému filmařovi se lidé rozhodli kvůli novému obvinění ze znásilnění, kterému Polanski čelí. O víkendu jej nařkla francouzská fotografka Valentine Monnierová. Činu se Polanski údajně dopustil v roce 1975, kdy dívce bylo 18 let. Demonstranti před pařížským kinem třímali nápisy jako "V tomto kině se oslavují násilníci" nebo "Polanski perzekvuje ženy". Na jednom z transparentů byla jména žen, které režiséra obvinily ze znásilnění včetně Monnierové.

před 1 hodinou

Za neštěstí v dolech na Karvinsku nemohla OKD, tvrdí vyšetřovací komise

Vyšetřovací komise nezjistily, že by na nejtragičtějších hornických neštěstích v dolech na Karvinsku v letech 2014 a 2015 měla podíl viny těžební společnost OKD nebo některý z jejich zaměstnanců. Řekl to mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

V případě smrti tří horníků 14. listopadu 2014 neštěstí způsobil otřes, který vznikl v hlubině. Další tři havíře zabil v srpnu 2015 výbuch metanu, který se prudce uvolnil při těžbě. Vyšetřování výbuchu metanu, při němž loni v prosinci zahynulo 13 horníků, stále pokračuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy