Český kamion naboural v Německu do karavanu, tři pasažéři v něm nehodu nepřežili

ČTK ČTK
13. 7. 2016 18:30
Český řidič kamionu na německé dálnici vrazil z neznámých důvodů do karavanu. V obytném voze cestovali manželé s jedenáctiletou dcerou, nikdo z nich nepřežil, padesátiletý český řidič je těžce zraněn. Zraněni jsou ještě další dva řidiči z vozů, které stály před karavanem. Hmotné škody byly vyčísleny na 300 tisíc eur (8,1 milionu Kč). Policie okolnosti nehody nadále vyšetřuje a hledá svědky, kteří srážku i to, co jí předcházelo, viděli. Nehoda se stala v úterý odpoledne na dálnici A7 u městečka Guxhaven.
Foto: Aktuálně.cz

Berlín - Český řidič kamionu z dosud nezjištěných příčin vrazil na německé dálnici do karavanu, který kvůli dopravní zácpě stál. Při nehodě zahynuli v obytném voze tři lidé, padesátiletý český řidič je těžce zraněn. Uvedla to německá policie. Zraněni jsou ještě další dva řidiči z vozů, které stály před karavanem.

Nehoda se stala v úterý odpoledne na dálnici A7 u městečka Guxhaven nedaleko Kasselu ve středním Německu. Kvůli stavebním pracím se v místě tvořily kolony.

Náraz kamionu do obytného vozu byl tak silný, že vedl ke srážce tří nákladních aut, která stála před karavanem, a k poškození osobního auta, které jelo kolem. Dva řidiči nákladních aut utrpěli lehká zranění. V karavanu cestovali manželé s jedenáctiletou dcerou, nikdo z nich nepřežil. Hmotné škody byly vyčísleny na 300 tisíc eur (8,1 milionu Kč).

Policie okolnosti nehody nadále vyšetřuje a hledá svědky, kteří srážku i to, co jí předcházelo, viděli.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy