Darroch v červenci odešel z čela britského velvyslanectví v USA poté, co se na veřejnost dostaly depeše, v nichž se nelichotivě vyjadřoval na adresu prezidenta Donalda Trumpa.
Darrochovo jméno se objevilo na seznamu, který mohou britští premiéři sestavit u příležitosti svého odchodu z funkce. Jsou na něm jména lidí, kteří by si podle odstupujících předsedů vlád zasloužili získat od panovníka ocenění v podobě šlechtického titulu či řádu. S některými tituly a řády se pak pojí možnost usednout ve Sněmovně lordů.
Britský nedělník Mail on Sunday zveřejnil na počátku července diplomatické depeše, které Darroch jako velvyslanec ve Washingtonu posílal do Londýna. Psal v nich mimo jiné, že prezident Trump je "nestabilní" a "neschopný" a jeho vláda "nešikovná" či "naprosto nefunkční".
Trump po zveřejnění těchto zpráv začal ambasadora kritizovat, označil jej za hlupáka a nabubřelého blázna a prohlásil, že s ním USA už nebudou spolupracovat. Darroch navzdory podpoře, kterou mu vyjádřila Mayová, funkci opustil.
Kromě Darrocha se na rezignačním seznamu oceněných objevilo také jméno bývalého hlavního britského vyjednavače s Evropskou unií Ollyho Robbinse, který je považován za architekta brexitové dohody Theresy Mayové. Tu ale britský parlament už třikrát odmítl podpořit, což přispělo k Mayové pádu.
Bývalá premiérka, která je známá jako velká fanynka kriketu, také královně Alžbětě II. navrhla, aby do šlechtického stavu povýšila hráčskou legendu Geoffreyho Boycotta.
Ještě jako předsedkyně vlády Mayová uvedla, že jí je Boycott kvůli své vytrvalosti velkou inspirací v jednáních o brexitu. Titul "dáma" (anglicky "dame"), který je ženskou obdobou titulu "sir", bude moci před svým jménem uvádět šéfka londýnské metropolitní policie Cressida Dicková.
Na ocenění Mayová navrhla také řadu svých nejbližších spolupracovníků včetně svého bývalého de facto zástupce Davida Lidingtona.