reklama
 
 

Ukončete rozpočtovou krizi, vzkázal Bush. Svým bodyguardům přinesl pizzu

20. 1. 2019 0:01
Bývalý americký prezident George Bush mladší objednal pizzu pro členy tajné služby, kteří se starají o bezpečnost jeho a jeho manželky Laury. Vyjádřil tak solidaritu nejen s nimi, ale i s dalšími státními zaměstnanci, kteří kvůli rozpočtové krizi nedostávají výplatu.

"Laura Bushová a já jsme vděční pracovníkům tajné služby a tisícům zaměstnanců federálních úřadů, kteří tvrdě pracují, aniž by za to dostali zaplaceno," napsal někdejší republikánský prezident na svém instagramovém účtu.

K tomuto záznamu připojil fotografii, jak bodyguardům nese krabice s pizzou. Vyzval zároveň republikány i demokraty, "aby nechali politiku stranou, sešli se a ukončili tuto rozpočtovou krizi".

Financování části ministerstev a vládních agentur se v důsledku sporu současného prezidenta Donalda Trumpa s demokratickými kongresmany o zeď na hranici s Mexikem zastavilo 22. prosince.

Doma zůstává nebo zatím pracuje zadarmo na 800 000 zaměstnanců amerických federálních úřadů. Je mezi nimi i přibližně šest tisíc příslušníků Tajné služby, uvádí britská BBC. Jde o nejdelší rozpočtovou krizi, jakou USA doposud zažily.

Kanadští zaměstnanci řízení letového provozu poslali před několika dny stovky pizz svým kolegům ve Spojených státech, kterým nezbývá než pracovat zadarmo.

autor: ČTK | 20. 1. 2019 0:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama