Ukončete rozpočtovou krizi, vzkázal Bush. Svým bodyguardům přinesl pizzu

ČTK ČTK
20. 1. 2019 0:01
Bývalý americký prezident George Bush mladší objednal pizzu pro členy tajné služby, kteří se starají o bezpečnost jeho a jeho manželky Laury. Vyjádřil tak solidaritu nejen s nimi, ale i s dalšími státními zaměstnanci, kteří kvůli rozpočtové krizi nedostávají výplatu.
Foto: Instagram/George W. Bush

"Laura Bushová a já jsme vděční pracovníkům tajné služby a tisícům zaměstnanců federálních úřadů, kteří tvrdě pracují, aniž by za to dostali zaplaceno," napsal někdejší republikánský prezident na svém instagramovém účtu.

K tomuto záznamu připojil fotografii, jak bodyguardům nese krabice s pizzou. Vyzval zároveň republikány i demokraty, "aby nechali politiku stranou, sešli se a ukončili tuto rozpočtovou krizi".

Financování části ministerstev a vládních agentur se v důsledku sporu současného prezidenta Donalda Trumpa s demokratickými kongresmany o zeď na hranici s Mexikem zastavilo 22. prosince.

Doma zůstává nebo zatím pracuje zadarmo na 800 000 zaměstnanců amerických federálních úřadů. Je mezi nimi i přibližně šest tisíc příslušníků Tajné služby, uvádí britská BBC. Jde o nejdelší rozpočtovou krizi, jakou USA doposud zažily.

Kanadští zaměstnanci řízení letového provozu poslali před několika dny stovky pizz svým kolegům ve Spojených státech, kterým nezbývá než pracovat zadarmo.

 

Právě se děje

Další zprávy