Brity šokovaly záběry z "demoličního derby". Mladíci do sebe bourali v plném provozu

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
25. 8. 2020 14:36
Záběry ze čtvrtka minulého týdne ukazují těžko pochopitelné chování několika mladíků, kteří do sebe narážejí za plného provozu ve třech automobilech. Incident se odehrál v anglickém hrabství Cambridgeshire, policie po vinících pátrá.
Mladíci do sebe bourají na rušné silnici u Cambridge (20. 8. 2020) | Video: Facebook / Cowboys don't care

Virální video nejprve zarezonovalo pouze v okresu Cambridgeshire, kde se objevilo v několika lokálních facebookových skupinách. Postupně se ale dostalo i do celostátních médií, v pondělí o něm informovala celostátní BBC.

Na záběrech natočených na mobilní telefon pobavení mladíci kličkují v plném provozu a zcela záměrně do sebe narážejí za vzájemného pokřikování. Ostatní řidiči na ně troubí a vyhýbají se jim, z videa je patrné, že hned několikrát mohli do nezodpovědného "demoličního derby" zapojit i je.

Šílená jízda končí záběrem na zdemolovaná auta ležící mimo silnici. Policisté dostali dle mluvčího oznámení o nebezpečné jízdě ve čtvrtek krátce po osmé večer. Na místě našli jen zmíněné vraky, nyní zkoumají záznam a při hledání viníků požádali o pomoc i veřejnost.

Místní média upozorňují na to, že v hrabství Cambridgeshire nejde o ojedinělý případ ilegálních demoličních závodů. Z hlediska rozsahu, napáchaných škod a stupně veřejného ohrožení se ovšem tento incident vymyká.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy