Brity šokovaly záběry z "demoličního derby". Mladíci do sebe bourali v plném provozu

Záběry ze čtvrtka minulého týdne ukazují těžko pochopitelné chování několika mladíků, kteří do sebe narážejí za plného provozu ve třech automobilech. Incident se odehrál v anglickém hrabství Cambridgeshire, policie po vinících pátrá.
Mladíci do sebe bourají na rušné silnici u Cambridge (20. 8. 2020) | Video: Facebook / Cowboys don't care

Virální video nejprve zarezonovalo pouze v okresu Cambridgeshire, kde se objevilo v několika lokálních facebookových skupinách. Postupně se ale dostalo i do celostátních médií, v pondělí o něm informovala celostátní BBC.

Na záběrech natočených na mobilní telefon pobavení mladíci kličkují v plném provozu a zcela záměrně do sebe narážejí za vzájemného pokřikování. Ostatní řidiči na ně troubí a vyhýbají se jim, z videa je patrné, že hned několikrát mohli do nezodpovědného "demoličního derby" zapojit i je.

Šílená jízda končí záběrem na zdemolovaná auta ležící mimo silnici. Policisté dostali dle mluvčího oznámení o nebezpečné jízdě ve čtvrtek krátce po osmé večer. Na místě našli jen zmíněné vraky, nyní zkoumají záznam a při hledání viníků požádali o pomoc i veřejnost.

Místní média upozorňují na to, že v hrabství Cambridgeshire nejde o ojedinělý případ ilegálních demoličních závodů. Z hlediska rozsahu, napáchaných škod a stupně veřejného ohrožení se ovšem tento incident vymyká.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy chtějí do roku 2030 snížit emise o více než polovinu oproti roku 2005

Spojené státy se zavázaly do roku 2030 snížit své emise skleníkových plynů o 50 až 52 procent oproti úrovni z roku 2005. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek řekl novinářům činitel administrativy prezidenta Joea Bidena. Šéf Bílého domu hostí dvoudenní virtuální summit světových lídrů zaměřený na boj s klimatickými změnami. Smyslem nově stanoveného cíle je podle americké vlády přimět další velké producenty skleníkových plynu ke zvýšení vlastních ambicí.

Biden se od ledna, kdy se ujal úřadu, snaží znovu postavit USA do čela celosvětového boje s klimatickými změnami po prezidentství jeho předchůdce Donalda Trumpa, který USA stáhl z pařížské klimatické dohody, která měla zajistit snižování emisí.

Nový cíl je podle Reuters význačným milníkem v Bidenově širší snaze dovést USA k takzvané uhlíkové neutralitě do roku 2050. Prezident přitom počítá s tím, že jeho plán přinese Američanům miliony nových a dobře placených pracovních pozic. Opoziční republikáni naopak tvrdí, že americké hospodářství poškodí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení na Krymu

Ruská armáda ve čtvrtek zahájila rozsáhlé vojenské cvičení na Krymu a v Černém moři. Účastní se ho přes 10 tisíc vojáků, k dispozici mají více než 1200 kusů zbraní a vojenské techniky a desítky válečných lodí, informují ruské tiskové agentury s odvoláním na ministerstvo obrany. Podle agentury AP tím Moskva ukazuje sílu v době rostoucího napětí mezi Ruskem a Ukrajinou. Rusko anektovalo ukrajinský poloostrov Krym v roce 2014, kvůli čemuž Západ na Moskvu uvalil sankce. Kyjev a Západ v poslední době s obavami sledují posilování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou.

Do cvičení se podle ruského ministerstva obrany zapojily různé složky armády, mimo jiné také výsadkové vojsko či jednotky protivzdušné obrany. Na manévry dorazil rovněž ruský ministr obrany Sergej Šojgu, který na ně dohlíží. Kvůli cvičení Rusko již dříve uzavřelo část námořního a nyní také vzdušného prostoru v Černém moři kolem Krymu. Proti tomu protestovala Ukrajina i Spojené státy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy