Bolivijský prezident podstoupil operaci nádoru. Vede se mi velmi dobře, oznámil Morales na Twitteru

ČTK ČTK
5. 7. 2018 7:31
Bolivijský prezident Evo Morales podstoupil operaci údajně "malého tumoru", na který se přišlo při běžné zdravotní prohlídce. Osmapadesátiletý Morales to ve středu uvedl na twitteru. Ujistil, že se mu vede "velmi dobře, na 100 procent". Levicový vůdce je u moci od roku 2006 a už naznačil kontroverzní záměr ucházet se příští rok o čtvrtý mandát. Na twitter umístil fotografii, na níž je v péči lékařů na nemocničním lůžku. "Jsem velmi vděčný za vaši solidaritu, vaše modlitby a vaše požehnání," napsal Morales.
Summit ALBA v Caracasu
Summit ALBA v Caracasu | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy