reklama
 
 

Bílý dům zparodoval "hádání z ruky" Sarah Palinové

10. 2. 2010 10:10
Obamův tiskový mluvčí napodobil čtení z ruky aljašské exguvernérky

Washington - Hvězda Sarah Palinové nezadržitelně stoupá dál. Možná ale ne úplně tím směrem, kterým by si sama přála. Není totiž uznávanou političkou s respektovanými názory, ale celebritou, ze které si dělají legraci nejen demokraté, ale i republikáni.

V úterý se stala dokonce předmětem tiskové konference v Bílém domě. Mluvčí Baracka Obamy Robert Gibbs si udělal z Palinové legraci, když ze své ruky přečetl poznámky k receptu na palačinky pro svého syna Ethana.

"Vajíčka, mléko a chleba," četl Gibbs slova napsaná černým inkoustem. "Škrtnul jsem ale chleba," dodal a ukázal novinářům, že je tomu skutečně tak. "A pak jsem místo toho napsal naděje a změna."

Gibbs narážel na incident Palinové, který se udál na sobotním setkání konzervativního spontánně vzniklého lidového Hnutí Čajového dýchánku (Tea Party Movement), kritizujícího Obamovy deficity rozpočtu a zdravotnickou reformu.

Palinovou bylo na televizních záběrech vidět, jak si při odpovědích na otázky publika velmi nápadným způsobem konzultuje své repliky s "tahákem" na dlani. Napsáno tam měla "energie", "daně", "pozvednout amerického ducha" a "úspory v rozpočtu", slovo "rozpočet" však bylo přeškrtnuté.

Těsně předtím Palinová přitom kritizovala Baracka Obamu za jeho používání teleprompteru, ze kterého čte své projevy.

Bývalá aljašská guvernérka, která o víkendu v televizi Fox News naznačila, že je připravena se ucházet o prezidentskou funkci, se už před Gibbsem stala terčem mnoha satirických šprýmů a imitací. Tiskový mluvčí Bílého domu nebyl příliš originální, ve čtení receptu z ruky jej totiž předešel už korespondent serveru Huffington Post Ryan Grim.

Sama Palinová si ze sebe udělala legraci hned v neděli, kdy se v Texasu objevila na dlani s nápisem "Ahoj mami".

Novináři v Bílém domě na Gibbsův vtípek reagovali chichotáním, ale podle agentury AP také nesouhlasnými povzdechy. Krátce předtím totiž na stejném místě vystoupil Barack Obama a znovu hovořil o tom, že by rád byl nadstranickým prezidentem.


autor: Roman Gazdík | 10. 2. 2010 10:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama