reklama
 
 

Palinová se stane komentátorkou televize Fox News

12. 1. 2010 12:05
Má chuť pracovat na stanici, která podle ní přináší vyvážené a objektivní zpravodajství

Washington - Bývalá republikánská kandidátka na viceprezidentskou funkci Sarah Palinová se stane politickou komentátorkou. Přijala nabídku mediální skupiny Fox a bude se objevovat na všech platformách pravicově orientovaného kanálu Fox News.

"Jsem nadšená, že se mohu připojit k manažerskému týmu a všem těm talentovaným lidem na Fox News," uvedla v prohlášení Palinová. "Je skvělé stát se součástí organizace, která si tak cení objektivního a vyváženého zpravodajství."

Podle Fox News byla smlouva uzavřena na několik let a Palinová bude své postřehy prezentovat na kanále Fox Bussiness Channel, na webu televize a v rádiu Fox News Radio. Bude také moderátorem nového pořadu "Skutečné americké příběhy". Ten letos začne představovat příběhy obyvatel USA, kteří dosáhli amerického snu.

Upoutala na obou stranách spektra

"Guvernérka Palinová upoutala každého na obou stranách politického spektra. Jsme nadšeni, že můžeme její dynamický hlas připojit k týmu Fox News," komentoval její příchod výkonný programový ředitel televize Bill Shine.

Palinová se roku 2006 stala první aljašskou guvernérkou v historii, na federální úrovni se však stala známou až o dva roky později, kdy si ji republikánský kandidát na prezidenta John McCain poměrně překvapivě vybral za uchazečku o viceprezidentskou funkci.

Její svěží tvář měla být vzpruhou pro McCainovu kampaň, které se nedařilo najít centrální téma. Konzervativní postoje Palinové si měly také naklonit tu část republikánů, která považovala McCaina za příliš liberálního.

Palinová se však nakonec pro arizonského senátora stala spíše přítěží a kvůli jejím nepříliš rozsáhlým vědomostem o zahraniční politice byla terčem kritiky i ze strany republikánů.

Podle nové knihy novinářů Marka Halperina a Johna Heilemana Race of a Lifetime byli McCainovy poradci z malých znalostí Palinové údajně v šoku.

„Máte před sebou hodně práce," řekl údajně šéf McCainovy kampaně Steve Schmidt týmu, který ji měl proškolit. „Neví vůbec nic."

Podle Halperina a Heilemana prý například netušila, čím se zabývá americká centrální banka (FED) a proč se rozdělila Korea na dva státy. Údajně také považovala za strůjce jedenáctého září Saddáma Husajna.

Palinová prezidentkou?

Už od McCainovy prohry ve volbách se spekuluje, že se Palinová bude ucházet o republikánskou prezidentskou nominaci v primárkách 2012. Palinová, která  v červnu 2009 rezignovala na guvernérskou funkci, tyto dohady ani nepotvrdila, ani nepopřela.

Podle některých analytiků však její smlouva s Fox News naznačuje spíše to, že do primárek nepůjde.

"Myslím, že z toho - bohužel pro demokraty - vyplývá, že do toho pravděpodobně nepůjde," řekl CNN bývalý poradce Billa Clintona Paul Begala. "Demokraté... si jsou poměrně jistí, že by Sarah Palinovou porazili."

"Je to drobné znamení, že se o (prezidentskou) funkci ucházet nebude," myslí si také bývalá mluvčí McCainovy kampaně Nancy Pfotenhauerová. "Předpokládám, že se jedná o obchodní rozhodnutí, jak na straně Fox News, tak na straně Palinové."

Jak však poznamenal Begala, už aljašští voliči poznali, že je Palinová schopná své závazky rychle rušit.

autor: Roman Gazdík | 12. 1. 2010 12:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama