reklama
 
 

Berlusconiho sex s nezletilou? Obhájci žádají svobodu

3. 6. 2013 15:16
Advokáti opět označili soud za podjatý

Milán - Italský expremiér Silvio Berlusconi by měl být zproštěn viny v případě, kde čelí obžalobě ze sexu s nezletilou a ze zneužití pravomoci.

U soudu v Miláně, který ostře sledovanou kauzu zvanou Rubygate projednává, to v pondělí řekli politikovi obhájci.

Prokuratura pro Berlusconiho žádá šest let vězení a doživotní zákaz vykonávat veřejné funkce. Verdikt by měl soud vynést koncem června.

Berlusconiho advokát Nicoló Ghedini v závěrečné řeči označil trest navrhovaný pro jeho klienta za "naprosto přehnaný" a znovu obvinil soud ze zaujatosti.

Obhájci se kvůli údajné podjatosti milánského soudu už dříve obrátili na nejvyšší soud, se stížností ale neuspěli.

Ústřední postavou procesu Rubygate je mladá marocká tanečnice Karima Mahrúgová alias Ruby, s níž měl podle vyšetřovatelů expremiér placený pohlavní styk v době, kdy ještě nebyla plnoletá. To je v Itálii trestné.

Berlusconi navíc prý zneužil svou pravomoc, když se intervencí u policie snažil zabránit zatčení této mladé ženy podezřelé z krádeže. Berlusconi i Mahrúgová obvinění odmítají a tvrdí, že sex spolu nikdy neměli.

Berlusconi s justicí zápasí dlouhodobě, v posledních měsících ale pro něj skončilo hned několik kauz nepříznivě.

V květnu mu například odvolací soud potvrdil čtyřletý trest vězení za daňové úniky ve společnosti Mediaset, kterou vlastní. Šestasedmdesátiletý mediální magnát však dosud nikdy nebyl pravomocně odsouzen.

autor: ČTK | 3. 6. 2013 15:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama