Berlusconi odešel z televizní debaty

Reuters, man
12. 3. 2006 19:25
Řím - Moderátorka italské veřejnoprávní televize RAI 3 v předvolebním rozhovoru dopálila italského premiéra Silvia Berlusconiho natolik, že rozčilený vstal a opustil během živého vysílání studio.
Premiér a moderátorka ve studiu krátce před začátkem bouřlivé diskuse.
Premiér a moderátorka ve studiu krátce před začátkem bouřlivé diskuse. | Foto: Aktuálně.cz

Hlavním tématem rozhovoru byly střet zájmů a Berlusconiho vztahy s americkým prezidentem Georgem Bushem. Premiérovi se nelíbilo, že ho moderátorka Lucia Annunziatová často přerušovala.

"Tato televize je válečným strojem, namířeným proti ministerskému předsedovi! Na shledanou, madam! Pokud mě nenecháte dokončit odpovědi, vstávám a odcházím," prohlásil Berlusconi. Vzápětí skutečně odešel.

Nejvíce premiéra rozhořčilo tvrzení moderátorky, že v zahraničí ho znají lidé hlavně díky přátelství s Georgem Bushem a konfliktem jeho zájmů v podnikání a politice.

"Nejste tady od toho, abyste kladl novinářské otázky. Toto je můj pořad a já budu rozhodovat o tom, jaké tady budou padat otázky," řekla premiérovi novinářka během diskuse.

Rozčilený Berlusconi odchází během živého vysílání.
Rozčilený Berlusconi odchází během živého vysílání. | Foto: Aktuálně.cz

Parlamentní volby budou 9. dubna a Berlusconiho pravicové straně Forza Italia zatím průzkumy nedávají velkou šanci na vítězství. Ztrácí téměř čtyři procenta na levicový blok, v jehož čele stojí bývalý předseda Evropské komise Romano Prodi.

Podpora války v Iráku a vyslání italských vojáků do této arabské země ubraly Berlusconimu na popularitě. Většina Italů invazi do Iráku neschvalovala a žádá stažení vojáků.

V úterý má být v televizi RAI zásadní předvolební střetnutí mezi Berlusconim a Prodim. Premiér podle agentury Reuters věří, že v přímých televizních soubojích může hodně získat, protože jeho rival Prodi bývá v médiích nevýrazný a není příliš charismatickým typem politika.

Berlusconiho strana se snaží získat hlasy důchodců. Navrhuje zvýšení minimálních důchodů z 550 eur na 800. Osobám starším sedmdesáti let chce umožnit zadarmo návštěvy divadel, kin a fotbalových stadionů.

Prodiho levice zase slibuje výstavbu bytů pro rodiny s nižšími příjmy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy