Jsem Ježíš Kristus, prohlásil Berlusconi

Reuters, Red Zah
12. 2. 2006 16:56
Řím - Nejdříve to byl Napoleon. Teď přišel na řadu Ježíš. Silvio Berlusconi si na počátku volebního boje zvolil novou ikonu, s níž se chce měřit.

Poslední z výroků italského premiéra popudil nejen politickou opozici, s pozdviženým obočím ho vyslechli i jeho koaliční partneři.

Co na to Bůh

"Jsem Ježíš Kristus politiky," prohlásil podle italských médií Berlusconi na sobotní večeři s příznivci: "Jsem trpělivá oběť, s každým soucítím, pro každého se obětuji."

Levicový poslanec Giuseppe Giulietti na tuto repliku zavtipkoval: "Bůh Otec ani zbytek Ježíšovy rodiny z toho nebudou moc nadšeni." Komunista Marco Rizzo výrok označil za "groteskní".

Volební Napoleon

Distancoval se dokonce i Pierferdinando Casini, dosavadní předseda parlamentu a Berlusconiho politický spojenec. "Žiju na Zemi. Nechci míchat bláznovství s vážnými věcmi," citovala ho agentura ANSA.

Už v pátek se Berlusconi přirovnal k Napoleonovi - míní, že jen francouzský vládce udělal pro vlast víc než on.

Italský premiér se bude snažit v dubnových volbách porazit opozici levého středu vedenou bývalým předsedou Evropské komise Romano Prodim.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Policie evakuovala kvůli bytu s chemikáliemi dalších 50 lidí

Policisté v noci na úterý evakuovali ze Šámalovy ulici v brněnských Židenicích dalších 50 lidí kvůli velkému množství chemikálií, které nalezli v v jednom tamním bytě. V pondělí muselo ze stejného důvodu opustit své domovy 25 lidí.

Pyrotechnici v současné době odváží nebezpečné látky k likvidaci. Na twitteru o tom informovala policie. Policejní mluvčí Bohumil Malášek Českému rozhlasu řekl, že zatím není jasné, kdy se lidé budou moci do svých domovů vrátit.

Podle Maláška policisté dál prohledávají byt, kde policisté nalezli v pondělí mrtvého muže a velké množství chemikálií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy