Belgie truchlí za zemřelé děti

Belgie truchlí za zemřelé děti
V autobuse byly celkem dvě třídy. Dvanáctileté děti pocházely z belgických měst Lommel a Heverlee ve vlámských regionech Brabant a Limbourg.
Autobus se vracel s dětmi do Belgie po lyžařském kurzu ve Val d'Anniviers a ze zatím neznámých příčin narazil do zdi v tunelu dálnice A9 u města Siders (Sierre).
Příbuzní, rodiče dětí a učitelé se setkávají u obou škol a truchlí. Řada lidí se snaží dozvědět nové informace o osudu svých dětí.
Zranění tří cestujících jsou podle serveru nzz.ch obzvláště vážná. Dva z této trojice lékaři přepravili letecky do nemocnice v Lausanne, třetího pak na kliniku v Bernu. Jsou v kómatu.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters, Lucie Kalivodová
14. 3. 2012 15:09

Brusel - Při nehodě belgického autobusu ve švýcarském kantonu Valais zemřelo v úterý večer 28 lidí, z toho 22 dětí. Dalších 24 dětí bylo raněno. Autobus se vracel s dětmi do Belgie po lyžařském kurzu ve Val d'Anniviers a ze zatím neznámých příčin narazil do zdi v tunelu dálnice A9 u města Siders (Sierre).

 

Právě se děje

před 27 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy