Bavorský premiér cupuje návrh Merkelové: Nemůžeme teď zavádět společný rozpočet eurozóny

ČTK ČTK
20. 6. 2018 11:07
Bavorský premiér Markus Söder (CSU) ve středu odmítl společný rozpočet eurozóny, na kterém se v úterý dohodla německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. "Nemůžeme teď zavádět další stínové rozpočty," vzkázal Söder. Merkelovou, která věřila, že reformní návrhy získají na německé politické scéně jasnou podporu, také varoval před tím, aby směšovala finanční politiku s azylovou. Společný rozpočet eurozóny, který by měl být využit především na investice, má podle představ Merkelové a Macrona spatřit světlo světa v roce 2021. Podrobnosti, včetně výše rozpočtu i pravidel jeho využití, mají v příštích měsících vyjednat ministři financí členských zemí.
Německá kancléřka Angela Merkelová.
Německá kancléřka Angela Merkelová. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy