Auto během pouliční slavnosti v Oklahomě najelo do diváků, zemřeli tři lidé

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 10. 2015 22:29
Nejméně tři lidé zemřeli a 27 bylo zraněno, když do diváků ve městě Stillwater v americkém státě Oklahoma najelo auto. Řidička vozu byla zadržena kvůli podezření, že řídila pod vlivem návykových látek. Neštěstí se stalo během pouliční slavnosti, která byla spojená se zápasem amerického fotbalu mezi univerzitními týmy Oklahomy a Kansasu. "Nejdřív jsme si mysleli, že je to součást show. Lidé létali deset metrů do výšky jako hadroví panáci," řekl podle agentury AP jeden z diváků Konda Walker.
Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy