Tisk: Putin má rakovinu, zbývají mu tři roky života

ČTK ČTK
28. 10. 2014 14:47
Deník New York Post tvrdí, že ruský prezident má rakovinu slinivky břišní. Kreml se ke spekulacím zatím nevyjadřuje.
Vladimir Putin má podle deníku New York Post rakovinu slinivky.
Vladimir Putin má podle deníku New York Post rakovinu slinivky. | Foto: Reuters

Washington - Ruský prezident Vladimir Putin pospíchá s invazí na Ukrajině, protože má údajně rakovinu a možná mu zbývají tři roky života. Napsal to americký list New York Post. Kreml se k těmto spekulacím zatím nevyjadřuje. Deník poukázal na to, že v Bělorusku a v Polsku se již měsíce objevují zprávy o tom, že ruský prezident trpí rakovinou míchy. Nicméně zdroje amerického listu prý tvrdí, že jde o rakovinu slinivky břišní, tedy o jedno z nejagresivnějších nádorových onemocnění.

Prezidenta prý léčí starý lékař z bývalého východního Německa, s nímž se Putin seznámil, když působil v Drážďanech jako agent sovětské tajné služby KGB. Lékař, kterému je 84 let, prý zkouší různé terapie, včetně "steroidové šokové léčby", která by vysvětlovala nynější prezidentovu odulou tvář.

New York Post připomíná vyjádření britského válečného veterána Crispina Blacka, který se nyní zabývá mimo jiné informacemi ze zpravodajského prostředí. Black už začátkem letošního roku napsal, že fámy kolem zdravotního stavu šéfa Kremlu "se vrátily s ještě větší intenzitou".

Zlověstnou známkou je podle Blacka propuštění Putinova vězněného úhlavního soka Michaila Chodorkovského. "Někteří naznačili, že si (Putin) čistí svědomí," napsal Black.

Některé zdroje podle deníku New York Post tvrdí, že Putin má před sebou jen tři roky života a chce po sobě zanechat odkaz v podobě rozšíření ruského území, jako tomu bylo u cara Petra Velikého nebo u Stalina.

 

Právě se děje

Další zprávy