Aféra s pletkami nynějšího prezidenta s pornohvězdou Stormy Daniels a modelkou Karen McDougalovou z let 2006 a 2007 poznamenala podstatou část Trumpova působení v Bílém domě.
Prezident mimomanželské poměry popírá, přestože jeho tehdejší právník Michael Cohen oběma ženám ve volebním roce 2016 vyplatil vysoké částky - Stormy Daniels dostala 130 tisíc dolarů (tři miliony korun), McDougalová ještě o 20 tisíc dolarů víc. Podle Trumpa ovšem Cohen jednal o své vlastní vůli.
Demokratická opozice Trumpa viní, že porušil pravidla financování volební kampaně, protože částky vyplatil s cílem zvýšit své šance na volební úspěch. V takovém případě ale měly být transparentně deklarovány jako volební výdaj, což se nestalo. Důkaz by podle demokratických politiků měl být obsažen v Trumpových daňových přiznáních.
Trump svá daňová přiznání dlouhodobě odmítá zveřejnit, přestože od dob Richarda Nixona to udělali všichni prezidenti USA. O zveřejnění daňových přiznání opakovaně žádá Kongres, žaloby požadující jejich vydání byly podány i na úrovni států New York a Kalifornie.
Kalifornský soud minulý týden žádosti prezidentských advokátů vyhověl a zrušil místní zákon, který by přiměl Trumpa daňová přiznání zveřejnit. Soudce v Sacramentu souhlasil s argumentem, že prezidenta nelze během výkonu jeho funkce vyšetřovat ani trestně stíhat.
Soud v New Yorku ale v pondělí rozhodl opačně. Podle soudce Victora Marrera by souhlas s Trumpovým odmítavým stanoviskem znamenal "kategorické a neohraničené potvrzení prezidentské imunity před soudní procedurou". Proto prý prezidentově stížnosti nemůže vyhovět. Advokáti Bílého domu se na místě odvolali.