Záchranáři v Krkonoších ukončili neúspěšné pátrání

ČTK ČTK
24. 10. 2009 16:08
Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Horská služba v Krkonoších ukončila pátrání po turistovi z Ostravy. Nenašla ho.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Podle posledních informací se měl třiačtyřicetiletý muž  nacházet v hřebenových partiích mezi Labskou boudou a Dvoračkami. Ztratil se údajně v pátek.

V sobotu odpoledně záchranáři horské služby neúspěšné pátrání odvolali, mimo jiné kvůli špatným povětrnostním podmínkám. 

Agenturu ČTK o tom informovala mluvčí truntovské policie Věra Krejčová.

"Muže hledal vrtulník s termovizí a téměř padesát záchranářů," uvedla Krejčová.

Záchranáře kontaktovala turistova rodina, které naposledy telefonoval v pátek odpoledne. Tehdy uvedl, že je snad někde v Rokytnici nad Jizerou, ale nevěděl to přesně. Poté začala pátrací akce. Na hřebenech hor bylo kolem sedmdestáti centimetrů sněhu.

Policisté budou nadále prohledávat horské boudy a restaurace, také nemocnice. "Pokusí se rovněž lokalizovat telefon," uvedla policejní mluvčí Krejčová.

Záchranáři včera ráno varovali turisty před silnou mlhou, která snižovala viditelnost na pouhé desítky metrů.

Horská služba pátrá v tuzemských horách po pohřešovaných turistech několikrát ročně, například letos v březnu našli záchranáři v Kořenově v Jizerských horách tělo pohřešované německé turistky.

 

Právě se děje

před 16 minutami

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy