Pod kůži svých dvou zaměstnanců se rozhodla vložit mikročipy umožňující snazší identifikaci.
Monitorováni na každém kroku?
Kromě čipů jsou zaměstnanci sledováni desítkami videokamer a je monitorován každý jejich krok. Článek, který dnes uveřejnil americký deník The Financial Times rozohnil především organizace na ochranu lidských práv. "Tímto způsobem označovat lidské bytosti odporuje občanskému právu a ochraně osobní svobody," prohlásila expertka na ochranu informací Liz McIntyreová.
"V mikročipech není nic, co by vysílalo radiové vlny," prohlásil Sean Darks z ohijské společnosti. "Není to systém umožňující sledování osob. Moje žena neví, kde se zrovna nacházím," dodal Darks.
Důvodem je sledování zdravotního stavu!
Mikročipy prý byly vyrobeny především pro medicínské účely. Nachází se v nich především informace o aktuálním zdravotním stavu. Kritiky tohoto přístupu však nic nepřesvědčí o tom, že prostřednictvím čipů nebude docházet k zásahům do osobního života. Jakýkoliv čip je totiž určen především na monitorování výskytu, takže ubezpečení firmy, že k něčemu podobnému nedochází, neberou vážně.
Tato technologie se používá především pro očipování domácích zvířat. Hlavním důvodem je pak snadnější identifikace a možnost monitorování. Ve Spojených státech je očipována celá řada psů a koček.
Podobný postup v Praze vyvolal nevoli ochránců zvířat. Pro menší plemena je totiž čip pod kůží nepříjemností hraničící s týráním zvířat.