Svatba ve Věcech veřejných. Bárta si vzal Klasnovou

Domácí Domácí
10. 7. 2010 20:00
Budoucí ministr dopravy se oženil s místopředsedkyní sněmovny
Bárta a Klasnová. Takto slavili úspěch ve volbách.
Bárta a Klasnová. Takto slavili úspěch ve volbách. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Budoucí ministr dopravy Vít Bárta ze strany Věci veřejných se oženil s dlouholetou přítelkyní a stranickou kolegyní Kateřinou Klasnovou.

Oba se po letošních volbách stali poslanci nové sněmovny a oba patří k těm členům Věcí veřejných, kteří získali v politice vyské funkce. Klasnová byla zvolena místopředsedkyní sněmovny a Bárta by měl být do funkce ministra jmenován na Hradě příští úterý.

Podle serveru Blesk.cz, který informaci o sňatku přinesl, se obřad konal v sobotu ve dvě odpoledne ve Mcelích na Nymbursku. 

Server opisuje obřad jako "velkolepý". Píše, že se konal v luxusním zámečku Chateu Mcely. Novomanžele tam dorpovodil mim jiné předseda Věcí veřejných Radek John nebo Bártův bratr Matěj, na něhož novopečený ministr převedl rodinnou firmu ABL. 

Novomanželé vydali vpodvečer splečné prohlášení pro média, v němž mimo jiné uvádějí: "Svatební akt považujeme za přirozené vyústění našeho dlouholetého a šťastného vztahu. Novomanželka si ponechává příjmení Klasnová."

Bárta s Klasnovou jsou dalším párem ve vysoké politice.

Bývalý premiér Mirek Topolánek se totiž během svého funkčního období rozvedl s první manželkou kvůli vztahu s bývalou místopředsedkyní sněmovny Lucií Talmanovou, sníž má syna. Manželství však Topolánek s Talmanovou uzavřeli teprve minulý měsíc, tedy v době, kdy už oba byli mimo politiku. 

Talmanová však možná bude kandidovat v podzimních volbách do senátu za ODS na Kutnohorsku. 

 

Právě se děje

Další zprávy