reklama
 
 

Spojení diskontů Penny a Plus posoudí Pecinův úřad

4. 7. 2008 12:22
ÚOHS si případ vyžádal z Bruselu

Praha - Prodej řetězce diskontů Plus německé skupině Rewe bude posuzovat český antimonopolní úřad.

Oznámila to dnes Evropská komise, která rozhodnutí o transakci přenechala ÚOHS na jeho žádost. Český úřad dokáže lépe posoudit dopady na domácí trh, uvedla komise.

Rewe už v Česku provozuje supermarkety Billa a diskonty Penny Market - dohromady přes 350 prodejen. Podle ÚOHS by spojení s Plusem mohlo výrazně ovlivnit hospodářskou soutěž na místních maloobchodních trzích.

Plus dosud patřil společnosti Tengelmann, prodej Rewe firma oznámila počátkem března.

"Jsem přesvědčen, že naše prodejny a zaměstnanci budou v nejlepších rukou," prohlásil tehdy Karl-Erivan Haub, šéf Tengelmannu.

Kupní cenu obě strany nezveřejnily, podle dřívějších informací se ale může pohybovat kolem 6,6 miliardy korun. O prodejny mělo zájem i Tesco.

Plus má v Česku 146 prodejen, asi 2300 zaměstnanců a obrat 520 milionů eur (asi 13 miliard korun). Na trhu je od roku 1992.

Rewe plánuje Plus sloučit s Penny Markety. Vznikne tak jednička mezi českými diskonty s ročním obratem kolem miliardy eur, uvedla firma. Celkem bude mít síť tří stovek prodejen se čtyřmi tisíci zaměstnanců.

Poslední koupí Rewe v Česku byly supermarkety Delvita, zaplatila za ně 100 milionů eur. Boj o české zákazníky už vzdaly i Edeka a Carrefour, které spolklo Tesco, a Julius Meinl, který získala firma Ahold.

Skupině Tengelmann kromě Plusu patří ještě prodejny OBI, KiK a Kaiser's. Plusu se zbavuje i v Polsku, Portugalsku nebo Řecku. Na domácím trhu se dohodla na spolupráci s konkurenční Edekou.

autor: alt | 4. 7. 2008 12:22

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama