reklama
 
 

Zloděj se nechal na krádež odvézt taxíkem. Řidič ho prokoukl a vysadil na policii

3. 1. 2017 10:55
Služby taxislužby se v noci na úterý nevyplatilo využít sedmadvacetiletému zloději z Prostějova. Když se do auta po chvíli vrátil s elektrocentrálou, dvacetimetrovým prodlužovacím kabelem a 11 lahvemi alkoholu, řidič jeho čin prohlédl a místo na uvedené adrese jej vysadil i s ukradenými věcmi přímo před policejní stanicí.

Prostějov – Neobvyklý způsob přepravy zvolil v pondělí před půlnocí zloděj v Prostějově. Nasedl do taxi a nechal se odvézt do nedaleké obce. "Zde z vozidla vystoupil a řidiče požádal, aby chvíli počkal. Přibližně za 20 minut řidiče telefonicky požádal, aby pro něho přijel na nepříliš vzdálené místo. Zde na něho již čekal, ale nově s sebou měl benzínovou elektrocentrálu, dvacetimetrový prodlužovací kabel, 11 lahví alkoholu a jiné drobné věci," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Ukradené věci mladík naložil do auta a požádal o převezení na adresu v Prostějově. "Dvaadvacetiletý taxikář však správně vytušil, že zákazník není právoplatným majitelem věcí, a proto ho i s nákladem zavezl rovnou před prostějovskou policejní služebnu. Zde si muže i věci převzali policisté," doplnil policejní mluvčí.

Sedmadvacetiletý muž při výslechu přiznal, že věci ukradl ze stavební buňky a nákladního automobilu z volně přístupné zahrady. Ukradené věci byly vyčísleny na 7350 korun. Podle policistů byl muž přitom pro podobné jednání již loni v dubnu prostějovským okresním soudem potrestán podmíněným trestem se zkušební dobou do letošního prosince. Muži nyní hrozí za krádež až tři roky vězení.

autor: ČTK | 3. 1. 2017 10:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama
  reklama