Zlínská univerzita dělila zakázky, zaplatí 300 tisíc Kč

ČTK ČTK
18. 5. 2011 19:23
Univerzita například uzavřela úctyhodných 23 smluv na servis a pronájem kopírek
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně například uzavřela úctyhodných 23 smluv na servis a pronájem kopírek...
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně například uzavřela úctyhodných 23 smluv na servis a pronájem kopírek... | Foto: Univerzita Tomáše Bati

Zlín/Brno - Univerzita Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně dostala od antimonopolního úřadu pokutu 300 tisíc korun za nezákonné dělení zakázek.

Chybovala v několika tendrech, například na servis a pronájem kopírovacích zařízení, nákup letenek či na dodavatele elektřiny. Rozhodnutí není dosud pravomocné a může být proti němu podán rozklad, řekl místopředseda ÚOHS Kamil Rudolecký.

Kvestor univerzity Alexandr Černý uvedl, že pokuta byla vyměřena na samé dolní hranici pokut za správní delikty. Zda se škola odvolá, neuvedl.

Univerzita například uzavřela 23 smluv na servis a pronájem kopírek. Podle ÚOHS rozdělením zakázky snížila její předpokládanou cenu pod zákonem stanovené finanční limity, a vyhnula se tak povinnosti zadat zakázku v příslušném zadávacím řízení. Předpokládaná celková hodnota služeb přitom dosahuje minimálně 2,9 milionu korun bez DPH.

Univerzita rovněž pochybila, když bez předchozího transparentně provedeného zadávacího řízení uzavřela smlouvu na nákup letenek a souvisejících služeb. Šlo o veřejnou zakázku za téměř 28 milionů korun bez DPH. Podle Rudoleckého je namístě, aby zadavatel smluvní vztah ukončil.

Další chyby byly v tendru na dodávky elektřiny. Škola zakázku nezadala v zadávacím řízení a uzavřela s dodavatelem sedm smluv. Šlo o veřejnou zakázku za téměř 30 milionů korun. Postup školy mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky, myslí si Rudolecký.

 

Právě se děje

Další zprávy