Zlínská MHD bude nově jezdit i do částí Lhotka a Chlum

ČTK ČTK
26. 10. 2011 15:32
Nová autobusová linka bude mít číslo 52
Mechanický označovač jízdenek
Mechanický označovač jízdenek | Foto: Zuzana Hronová

Zlín - Do místních částí Zlína Lhotka a Chlum bude od listopadu nově zajíždět městská hromadná doprava.

Nová autobusová linka bude mít číslo 52. Ke stejnému datu se rozšíří provoz na lince 51 v Malenovicích. "Spoje MHD sem budou zajíždět nově i o víkendu," sdělil mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák.

Do Lhotky a Chlumu dosud zajížděly pouze autobusy linkové příměstské dopravy. Zlínská radnice změnou podle náměstkyně primátora Evy Štauderové vyšla vstříc občanům, kteří o MHD měli zájem. Navíc to byly jedny z posledních místních částí, kam městská doprava nezajíždí.

Nová linka číslo 52 bude vyjíždět z konečné stanice Malenovice-točna a bude mít zastávky Malenovice-křižovatka, Malenovice-Tečovská, Tečovice-Malenovská, Tečovice, Zlín-Lhotka, rozcestí a dále Zlín-Lhotka a Zlín-Chlum. Zpátky linka vynechá zastávku Malenovice-křižovatka.

MHD by se mohla dočkat dalšího rozšíření

"Na zastávkách v Tečovicích, Lhotce a Chlumu bude povolen nástup cestujících pouze předními dveřmi. V pracovních dnech zde bude provozováno 12 spojů, o víkendech sedm spojů," upřesnil Dvořák.

Dodal, že v pracovních dnech v úseku mezi Malenovicemi a konečnou Chlum v ranním spoji, školním spoji a posledním večerní spoji cestující mohou s jízdenkami Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO) využít autobusy společnosti Housacar, které budou vybaveny i označovačem jízdenek pro jednotlivou jízdu.

Nová linka MHD z Malenovic do Chlumu je dlouhá 5,7 kilometru. Dopravní společnost Zlín - Otrokovice, která zajišťuje MHD ve zlínské aglomeraci, vyčíslila roční náklady na 1,2 milionu korun. Linka je zařazena v tarifním pásmu B.

V budoucnu by se městská hromadná doprava mohla dočkat dalších rozšíření, město Zlín a DSZO uvažují hned o několika nových lokalitách.

Podle ředitele dopravní společnosti Josefa Kocháně mezi ně patří ulice Kvítková v centru města, Malenovice, areál Krajské nemocnice T. Bati nebo bývalý tovární areál firmy Baťa. "Hledat chceme i cesty k tomu, aby MHD zajížděla také na Salaš a Klečůvku. V této chvíli jde ale jen o úvahy, nutná je pečlivá rozvaha a řada jednání," podotkl ředitel.

 

Právě se děje

před 31 minutami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 1 hodinou

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy