Zlínská MHD bude nově jezdit i do částí Lhotka a Chlum

ČTK ČTK
26. 10. 2011 15:32
Nová autobusová linka bude mít číslo 52
Mechanický označovač jízdenek
Mechanický označovač jízdenek | Foto: Zuzana Hronová

Zlín - Do místních částí Zlína Lhotka a Chlum bude od listopadu nově zajíždět městská hromadná doprava.

Nová autobusová linka bude mít číslo 52. Ke stejnému datu se rozšíří provoz na lince 51 v Malenovicích. "Spoje MHD sem budou zajíždět nově i o víkendu," sdělil mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák.

Do Lhotky a Chlumu dosud zajížděly pouze autobusy linkové příměstské dopravy. Zlínská radnice změnou podle náměstkyně primátora Evy Štauderové vyšla vstříc občanům, kteří o MHD měli zájem. Navíc to byly jedny z posledních místních částí, kam městská doprava nezajíždí.

Nová linka číslo 52 bude vyjíždět z konečné stanice Malenovice-točna a bude mít zastávky Malenovice-křižovatka, Malenovice-Tečovská, Tečovice-Malenovská, Tečovice, Zlín-Lhotka, rozcestí a dále Zlín-Lhotka a Zlín-Chlum. Zpátky linka vynechá zastávku Malenovice-křižovatka.

MHD by se mohla dočkat dalšího rozšíření

"Na zastávkách v Tečovicích, Lhotce a Chlumu bude povolen nástup cestujících pouze předními dveřmi. V pracovních dnech zde bude provozováno 12 spojů, o víkendech sedm spojů," upřesnil Dvořák.

Dodal, že v pracovních dnech v úseku mezi Malenovicemi a konečnou Chlum v ranním spoji, školním spoji a posledním večerní spoji cestující mohou s jízdenkami Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO) využít autobusy společnosti Housacar, které budou vybaveny i označovačem jízdenek pro jednotlivou jízdu.

Nová linka MHD z Malenovic do Chlumu je dlouhá 5,7 kilometru. Dopravní společnost Zlín - Otrokovice, která zajišťuje MHD ve zlínské aglomeraci, vyčíslila roční náklady na 1,2 milionu korun. Linka je zařazena v tarifním pásmu B.

V budoucnu by se městská hromadná doprava mohla dočkat dalších rozšíření, město Zlín a DSZO uvažují hned o několika nových lokalitách.

Podle ředitele dopravní společnosti Josefa Kocháně mezi ně patří ulice Kvítková v centru města, Malenovice, areál Krajské nemocnice T. Bati nebo bývalý tovární areál firmy Baťa. "Hledat chceme i cesty k tomu, aby MHD zajížděla také na Salaš a Klečůvku. V této chvíli jde ale jen o úvahy, nutná je pečlivá rozvaha a řada jednání," podotkl ředitel.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy