Učitelky zachraňovaly děti při požáru školky ve Vsetíně

Domácí Domácí
29. 4. 2011 21:45
Deset dětí stačily vyvést učitelky, zbylých pět evakuovali hasiči
Hasiči ve školce bojovali s ohněm i unikající vodou
Hasiči ve školce bojovali s ohněm i unikající vodou | Foto: HZS Zlínského kraje

Vsetín - Požár vsetínské mateřské školy byl v pátek odpoledne ohlášen na tísňovou linku zdravotnické záchranné služby 155. Zdravotníci okamžitě předali hlášení hasičům, kteří dorazili za několik minut od výjezdu ze stanice.

Na místo vyjely jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů ze Vsetína a hasiči z Valašského Meziříčí s termokamerou.

Před jejich příjezdem začali pracovníci mateřské školy s evakuací dětí. Deset z nich se jim podařilo dostat ven. Dalších pět dětí následně evakuovali hasiči. 

Hasiči bojovali s ohněm i vodou

"Po otevření sklepních prostor došlo k uvolnění nahromaděného kouře z požáru, který vznikl v suterénu objektu. Požár zasáhl elektrickou rozvodnou skříň a hrozilo další rozšíření," popisuje zásah krajský mluvčí hasičů Ivo Mitáček.

Požár dle všeho vznikl v prostoru elektrického ohřívače a zásobníku vody. Plameny poškodily plastové vodovodní potrubí. Unikající voda následně přispěla k hašení a výraznému utlumení požáru.

Voda unikající z potrubí začala zaplavovat sklep a jímku v suterénu školky. Hasiči uzavřeli přívod vody a nasadili kalová čerpadla k vysátí vody ze sklepa. Prostory mateřské školy byly silně zakouřeny a hasiči je postupně odvětrali.

"Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. Způsobená škoda byla odhadnuta asi na 450 000 Kč. Případ nadále šetříme," informuje Mitáček.

Hasiči ukončili svůj zásah až kolem 20. hodiny.

 

 

Právě se děje

Další zprávy