Muž podepsal směnku za chybějící zlato, pak ji snědl

ČTK ČTK
30. 1. 2013 18:10
OBchodník při jednání sebral směnku, vyskočil z okna a směnku na zahradě spolkl
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Archiv

Uherské Hradiště - Policie obvinila pětatřicetiletého muže z Uherského Hradiště ze zpronevěry.

Obviněný údajně jako obchodní zástupce pražské firmy odebral 675 gramů zlata, za které ale podle policistů neodvedl tržbu zhruba 538 000 korun.

Pokud bude uznán vinným, hrozí muži, který vinu odmítá, dva až osm let vězení, řekla vedoucí uherskohradišťské hospodářské kriminálky Dana Růžičková.

Obviněný pracoval u poškozené společnosti několik let. Na schodek mezi odebraným a prodaným zbožím se přišlo při inventuře. Muž poté podepsal směnku, která měla jistit náhradu škody, a firma mu dala nějaký čas na uhrazení schodku.

Po několika týdnech přijel obchodní zástupce do Prahy problém řešit. "V průběhu jednání ale sebral směnku, vyskočil z okna v přízemí a směnku na zahradě snědl," popsala Růžičková.

Společnost se poté obrátila na policii. Kriminalisté v těchto dnech muže obvinili. "Vinu nedoznává. Říkal, že za zlato nedostal zaplaceno, že mu nezaplatili koneční odběratelé," doplnila Růžičková.

Podle ní je výjimečné, aby obviněný ze zpronevěry řešil svůj problém snědením dluh zajišťující směnky. Tento postup mu ale u soudu pravděpodobně nepomůže.

Podle policie totiž má poškozená firma odběry nezaplaceného zboží potvrzené na dokladech.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy