Mezi metalisty bloudilo osamělé dítě, hledalo "strejdu"

Domácí Domácí
13. 7. 2012 14:36
Ve Vizovicích na festivalu Master of Rock objevili holčičku, o kterou se nikdo nestaral
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Filip Fojtík

Vizovice (Zlínsko) - Kuriózní příběh řešili ve čtvrtek zlínští policisté. Ve Vizovicích, v areálu právě probíhajícího festivalu Master of Rock, objevili holčičku, o kterou se nikdo nestaral.

Vše však nakonec dopadlo a dívenka byla předána svému otci.

"Před desátou hodinou nám na linku 158 volal muž, že na Masters of Rock je batole, o které se nikdo nestará," řekla policejní mluvčí Jana Macalíková.

Podle svědků byl s děvčátkem muž, kterého oslovovala "stlejda Vašek". Festivaloví hosté je tam viděli už ráno, ale večer byl muž už poněkud opilý a o dítě se příliš nezajímal. Bavil se s ostatními a pak odešel.

"Lidé si mysleli, že si jen potřeboval odskočit, ale muž se nevracel. Po více než hodině se rozhodli, že zavolají na linku 158," doplnila mluvčí s tím, že zpocenou a ušmudlanou holčičku odvezli na stanici.

Těsně před oním oznámením ohlásil muž z Kroměřížska, že postrádá svou tříletou dceru, kterou její matka měla dovézt domů v sedm hodin večer, ale doposud čekal marně.

A holčička skutečně patřila k němu. Než pro ni přijel, zpestřovala dívenka službu policistům přímo na stanici.

Obrázek, který dívenka policistům nakreslila.
Obrázek, který dívenka policistům nakreslila. | Foto: Policie ČR

"Kromě pití a pamlsků dostala policejní tričko a celá šťastná v něm pobíhala a tancovala a policistům namalovala milý obrázek. Nebála se, neplakala, naopak se smála a povídala, dokud po celém dnu neusnula únavou v náručí svého otce," popsala mluvčí.

Po holčičce se začala shánět i její matka, ovšem podstatně později. Policejní hlídku zastavila ve vizovickém areálu až v pátek v 2.45, aby jim oznámila, že svou dceru postrádá.

Úsměvný příběh tak ale samozřejmě nekončí. Policisté jsou totiž povinni vše oznámit odboru sociálně právní ochrany dětí a mládeže, která musí celou událost prošetřit.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy