Mezi metalisty bloudilo osamělé dítě, hledalo "strejdu"

Domácí Domácí
13. 7. 2012 14:36
Ve Vizovicích na festivalu Master of Rock objevili holčičku, o kterou se nikdo nestaral
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Filip Fojtík

Vizovice (Zlínsko) - Kuriózní příběh řešili ve čtvrtek zlínští policisté. Ve Vizovicích, v areálu právě probíhajícího festivalu Master of Rock, objevili holčičku, o kterou se nikdo nestaral.

Vše však nakonec dopadlo a dívenka byla předána svému otci.

"Před desátou hodinou nám na linku 158 volal muž, že na Masters of Rock je batole, o které se nikdo nestará," řekla policejní mluvčí Jana Macalíková.

Podle svědků byl s děvčátkem muž, kterého oslovovala "stlejda Vašek". Festivaloví hosté je tam viděli už ráno, ale večer byl muž už poněkud opilý a o dítě se příliš nezajímal. Bavil se s ostatními a pak odešel.

"Lidé si mysleli, že si jen potřeboval odskočit, ale muž se nevracel. Po více než hodině se rozhodli, že zavolají na linku 158," doplnila mluvčí s tím, že zpocenou a ušmudlanou holčičku odvezli na stanici.

Těsně před oním oznámením ohlásil muž z Kroměřížska, že postrádá svou tříletou dceru, kterou její matka měla dovézt domů v sedm hodin večer, ale doposud čekal marně.

A holčička skutečně patřila k němu. Než pro ni přijel, zpestřovala dívenka službu policistům přímo na stanici.

Obrázek, který dívenka policistům nakreslila.
Obrázek, který dívenka policistům nakreslila. | Foto: Policie ČR

"Kromě pití a pamlsků dostala policejní tričko a celá šťastná v něm pobíhala a tancovala a policistům namalovala milý obrázek. Nebála se, neplakala, naopak se smála a povídala, dokud po celém dnu neusnula únavou v náručí svého otce," popsala mluvčí.

Po holčičce se začala shánět i její matka, ovšem podstatně později. Policejní hlídku zastavila ve vizovickém areálu až v pátek v 2.45, aby jim oznámila, že svou dceru postrádá.

Úsměvný příběh tak ale samozřejmě nekončí. Policisté jsou totiž povinni vše oznámit odboru sociálně právní ochrany dětí a mládeže, která musí celou událost prošetřit.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
před 3 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů korun ročně

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.

Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy