reklama
 
 

Vizovice se ztrojnásobily, začal Masters of Rock

15. 7. 2011 7:34
Do Vizovic dorazilo na rock-metalový festival 10 000 fandů, čeká se ještě dalších 15 000

Vizovice (Zlínsko) - V areálu vizovické likérky ve čtvrtek odstartoval devátý ročník Masters of Rock. Jedná se o jeden z největších rock-metalových festivalů pod širým nebem v ČR.

Do zhruba pětitisícového městečka dorazilo prvních přibližně 10 000 fanoušků. "Očekáváme, že dalších 15 000 ještě dorazí," odhadoval ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron.

Masters fo Rock předcházela tahanice o peníze

Dlouhou dobu nebylo známo, zda se i devátý ročník odehraje ve Vizovicích. Noví zastupitelé totiž po pořadatelích požadovali mnohem více peněz. Do městské kasy chtěli až 10 procent tržeb, pak slevili na jedno procento, což činí zhruba 250 000 korun.

Ani s tímto návrhem Daron nesouhlasil, obě strany se nakonec loni v prosinci dohodly na částce 100 000 korun. Je to ovšem stále dvakrát tolik, než kolik Pragokoncert zaplatil Vizovicím loni.

Kvůli festivalu začíná na trase od Želechovic nad Dřevnicí na Vizovice houstnout doprava, tvoří se kolony.

Masters of Rock každým rokem navštěvuje kolem 25 000 fanoušků. Už nyní jsou stanové louky hustě obsazené. Festival, který dnes zahájila dvorní kapela Valašského království - česká formace Fleret, potrvá do nedělní půlnoci. Stejně jako v předchozích letech návštěvníkům nabídne řadu nevšedních hudebních zážitků; přináší ale i několik novinek.

"Máme tady Gambrinus městečko, což je areál plný zábavy a adrenalinových sportů. Dál máme novou kavárnu s vyhlídkou a spoustou zábavy. Tyto aktivity jsou ze strany diváků velmi vítané, takže i v příštím roce chceme dělat co nejvíce zábavy i mimo pódium," poznamenal Daron.

Twisted Sister: Poprvé v Česku

Největší hudební událostí letošního ročníku zřejmě je páteční vystoupení amerických heavy-metalových Twisted Sister. Formace sice vznikla v roce 1973, nicméně dosud v ČR, na Slovensku a v Polsku nevystupovala. "V posledních pěti letech jsme se snažili je sem dostat. Stálo to ale na tom, že jsme se nedokázali shodnout na částce, kterou bychom byli schopni a ochotni zaplatit za Twisted Sister. Jejich finanční nároky byly poměrně vysoké," uvedl Daron.

Mezi jejich největší a nejslavnější hity, které se prosadily i na MTV v 80. letech, patří We're Not Gonna Take It a I Wanna Rock, ve kterých se skloubil odpor mladé generace k rodičům s kritikou vzdělávacího systému. Členové Twisted Sister přicestují na festival  z Vídně, kam přiletěli soukromým tryskáčem.

Ještě dnes se však milovníci rocku a metalu mohou těšit na vystoupení německé legendy Bonfire, finských Amorphis, společný koncert finských Finntroll a švýcarských Eluveitie, Hammerfall ze Švédska či portugalské Moonspell.

Kvůli festivalu jsou ve Vizovicích desítky policistů. "Anonymita davu a snadno dostupné stany - to jsou faktory, které zvyšují riziko trestných činů, zejména krádeží. Upozorňujeme všechny návštěvníky festivalu, že si nemají zanechávat cennosti ve stanech," upozornila mluvčí zlínských policistů Jana Bartíková. Policisté loni měli za festival asi 70 nových spisů, většinou šlo o drobné krádeže, přestupky v dopravě a ztráty a nálezy.

autoři: Domácí, ČTK | 15. 7. 2011 7:34

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Zlínský kraj

  reklama
  reklama
  reklama