Na trať mezi Ledčí a Vlastějovicemi se po noční bouřce sesunul svah

ČTK ČTK
3. 9. 2018 8:22
Podle informací na webu Českých drah jsou cestující mezi stanicemi přepravováni autobusy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Ledeč nad Sázavou - Na železniční trať mezi Ledčí nad Sázavou a Vlastějovicemi se po nedělní bouřce v noci na pondělí sesunul svah. Jednokolejná trať na trase takzvaného Posázavského pacifiku je v místě sesuvu mimo provoz.

Pracovníci Správy železniční dopravní cesty podle mluvčího Pavla Tesaře během dopoledne zjistí rozsah sesuvu a začnou pracovat na jeho odstranění. Podle informací na webu Českých drah jsou cestující mezi stanicemi přepravováni autobusy.

Krajští hasiči zasahovali v noci na pondělí na více místech v Ledči nad Sázavou a okolí. Vyplývá to z jejich aktuálního přehledu událostí. V Ledči nad Sázavou odstraňovali v neděli po 21:00 stromy spadlé na silnici. Kvůli vyvráceným stromům zasahovali během noci i v blízké vsi Bojiště. V obci Hradec čerpali vodu ze sklepa a v Pavlově čistili komunikaci.

Jinde v kraji měli hasiči výjezdů méně. Na Pelhřimovsku čerpali v neděli večer na dvou místech vodu ze sklepů. Na Třebíčsku likvidovali na ránem v Budkově požár stromu způsobený úderem blesku. Stav rodinného domu zasaženého bleskem kontrolovali tři hodiny po půlnoci v Nové Vsi u Nového Města na Moravě na Žďársku. Přímé škody u této události nevyčíslili.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy