reklama
 
 

Část středních Čech zasáhly extrémní srážky a dál tam prší. Voda podemlela železnice, hrozí sesuvy

Aktualizováno 29. 6. 2017 10:11
Část Středočeského kraje zasáhly extrémní srážky a bude tam i dál vydatně pršet. Meteorologové ráno vydali výstrahu pro okresy Beroun, Praha-západ a Příbram, a to s nejvyšším stupněm nebezpečí. Voda podemlela také části železničních tratí a je na nich omezena doprava. Meteorologové také varují, že do večera může místy spadnout dalších 20 až 60 milimetrů vody.

Praha - V západní polovině Čech bude vydatně a vytrvale pršet. Extrémní déšť zasáhne Prahu a většinu Středočeského a Plzeňského kraje. Hodně pršet má také v Ústeckém a Libereckém kraji, varování před vydatným deštěm platí pro Jihočeský a Královéhradecký kraj. Do večera může místy spadnout dalších 20 až 60 milimetrů vody. Hrozí vyvracení stromů, lokální sesuvy půdy a vzestupy hladin. Odpoledne budou srážky od jihu slábnout a ustávat, informoval v aktuální výstraze Český hydrometeorologický ústav.

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.

"Na jihozápadě Středočeského kraje a v sousedících okresech na východě Plzeňského kraje spadlo v noci a ráno za šest hodin 20 až 40 milimetrů, v extrémech až 60 milimetrů. Během dopoledne a odpoledne bude pásmo vydatných srážek postupovat přes západní polovinu Čech dále k severu do Ústeckého a později i Libereckého kraje," uvedli meteorologové.

Kvůli vydatným srážkám se mohou dnes a v noci na pátek rozvodnit hladiny, na menších tocích se nedá vyloučit překročení prvního, nejnižšího povodňového stupně. Meteorologové rovněž upozorňují, že voda může podemlít silnice a mosty. Extrémní déšť ráno například přerušil provoz na frekventované železniční trati mezi Prahou a Berounem.

autor: ČTK | 29. 6. 2017 8:16

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama