Cizinec dostal za "vybržďování" řidičky na D1 šest let

ČTK ČTK
23. 10. 2014 14:48
Muž se na místě odvolal. Řidička si poranila krční páteř a utrpěla psychický šok. V autě s ní cestovali další tři lidé.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Jihlava - Na šest let poslal Krajský soud v Brně do vězení šestačtyřicetiletého cizince trvale žijícího na Žďársku za takzvané vybržďování jiného vozidla. Rozsudek není pravomocný, řidič se na místě odvolal. Obžaloba muže vinila z pokusu o těžké ublížení na zdraví a z poškození cizí věci. O případu, který se stal loni v červenci na 117,5. kilometru dálnice D1, bude rozhodovat Vrchní soud v Olomouci.

"K soudu ještě nedorazily spisové materiály, proto zatím nebylo rozhodnuto, kdy se jednání uskuteční," řekl mluvčí vrchního soudu Vladimír Lichnovský.

Případ se stal loni 27. července. Řidič dojel v levém jízdním pruhu rychlostí kolem 130 kilometrů v hodině osobní auto, které řídila třicetiletá řidička, a pokračoval v jízdě v těsné blízkosti. Řidička se obávala kolize a okamžitě se zařadila do pravého jízdního pruhu.

"Řidič superbu pak jel v levém jízdním pruhu souběžně s ní a záměrně prudce najel bokem svojí škodovky vpravo na hondu. Řidička na to zareagovala prudkým úhybným manévrem směrem k pravé krajnici. Když ji poté řidič předjel, tak se částečně zařadil před ni do pravého jízdního pruhu a záměrně před ní prudce přibrzdil," uvedl server iDnes.

Řidička chtěla zabránit kolizi, a proto prudce zabrzdila. Její auto se dostalo do smyku, přejelo přes krajnici a narazilo do svodidel. Při nehodě utrpěla řidička pohmoždění krční páteře a zároveň psychický šok. Šok utrpěli také další tři spolujedoucí ve vozidle, kteří zraněni nebyli. Řidič na nehodu řidičky nereagoval, přidal plyn a z místa odjel po dálnici ve směru na Brno.

Podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové je uložený trest šesti let odnětí svobody, čtyř let zákazu činnosti řízení motorových vozidel a propadnutí věci jasným signálem pro všechny bezohledné řidiče, kteří by se chovali při jízdě na dálnici podobným způsobem a snažili se úmyslně ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy