Mimořádná zpráva

Do Vysočan se vrátilo teplo, ventil se podařilo opravit

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 3. 2014 14:15
Oblast byla bez tepla a teplé vody více než 36 hodin.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: čtk

Praha - Stovky domácností, některé podniky a nemocnice s poliklinikou v pražských Vysočanech byly po havárii horkovodu den a půl bez tepla a teplé vody.

Dodávky se podařilo obnovit ve čtvrtek před polednem.

V Ocelářské ulici nedaleko O2 areny praskl v noci na středu odvzdušňovací ventil, Pražské teplárenské se závadu dlouho nedařilo odstranit.

"Práce zkomplikovala neustále vyvěrající horká voda a pára. Kvůli vysokým teplotám tak nemohla oprava netěsnosti proběhnout dříve," vysvětlila teplárna.

Zásobování bylo omezené v oblasti mezi ulicemi Českomoravská, Freyova, Podnádražní a Podvinný mlýn.

Nemocnici s poliklinikou ve Vysočanech provozuje soukromá společnost, lůžkovou část má třeba na ortopedii nebo v oddělení následné péče. Náhradní zdroj tepla nemá.

"Máme 110 lůžek, pacientům je zima," řekl dopoledne technický pracovník nemocnice. Ve středu bylo podle něj v budově ještě teplo z předchozí doby, ve čtvrtek se ale situace zhoršila.

Podle mluvčího teplárny Radka Ježdíka se v Ocelářské ulici porouchal ventil na potrubí o průměru půl metru. Na místě havárie začala už v úterý před desátou večerní unikat horká pára. Policie na místě regulovala dopravu, především průjezd autobusů od stanice metra Českomoravská.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Obce v okolí Vrbětic, jejich obyvatelé i Zlínský kraj by si mohli rozdělit za výbuchy odškodnění 700 milionů korun. Zákon schválila sněmovna.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Sněmovna schválila navýšení důchodů o 300 korun i příspěvek za každé vychované dítě

Sněmovna v pátek schválila dodatečné zvýšení důchodů o 300 korun od ledna nad zákonnou valorizaci a příspěvek 500 korun za každé vychované dítě od roku 2023. Novelu, jež by také zavedla možnost předčasného důchodu až o pět let pro příslušníky integrovaného záchranného systému bez dopadu na výši penze, nyní dostanou k posouzení senátoři.

Příspěvek za vychované dítě prosadila do vládní novely koaliční ČSSD. Jde také o dlouhodobou snahu lidovců, o jejichž konkurenční úpravě už dolní komora nehlasovala. O příspěvek se má zvyšovat zásluhová část penze, a valorizovala by se tedy podle inflace. Dodatečné rozpočtové výdaje předkladatelé odhadli na 18,4 miliardy korun v roce 2023, na 18,8 miliardy korun o rok později a na 19,4 miliardy korun v roce 2025. Předčasný důchod bez sankce pro záchranáře prosadili poslanci vládního hnutí ANO.

Dodatečné přidání 300 korun k důchodům by příští rok stálo podle podkladů 10,6 miliardy korun. O rok později by to bylo 10,9 miliardy korun a v následujícím roce 11,1 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy