"Za republiku," křikl a hodil rajče na Zemana. Je na policii

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 2. 2015 16:36
Muž nikoho rajčetem netrefil, na policejní služebně se bude zpovídat z přestupku.
Zadržený muž.
Zadržený muž. | Foto: Ludvík Hradilek

Jirkov (Chomutovsko) - Muž středních let hodil směrem k prezidentovi Miloši Zemanovi v Jirkově na Chomutovsku rajče. Nikoho s ním netrefil.

Muže na místě zadržela policie. Bude se zpovídat z přestupku, řekl šéf chomutovské policie Jaroslav Peleška.

Prezident považuje incident za maličkost. "Byl jsem informován, že nositelem tohoto útoku byl nějaký obecní blázen, který je zde na ubytovně," řekl Zeman na tiskové konferenci.

Muž využil chvíle, kdy prezident vycházel z budovy radnice a přesouval se na diskusi s obyvateli do nedalekého kina.

Muž vykřikl "Za republiku!" a hodil směrem k prezidentovi rajče. Nikoho nezasáhl.

Muže obratem zadržela policie. "Byl předveden na obvodní oddělení ke zjištění totožnosti a po sepsání události bude propuštěn. Přestupek proti občanskému soužití předáme příslušnému městskému úřadu," řekl Peleška.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy