V Česku zatkli muže podezřelého ze zabití Izraelce v Berlíně

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 4. 2015 0:05
Německo na Albánce vydalo evropský zatykač, na jehož základě údajně česká policie muže kolem 19:30 v Ústí nad Labem zadržela.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Berlín - Česká policie v pátek v Ústí nad Labem zadržela 28letého Albánce podezřelého ze zabití Izraelce, jehož tělo bylo nalezeno v neděli v centru Berlína. S odvoláním na mluvčího německé policie o tom informoval list Berliner Morgenpost.

Mrtvého 22letého muže nalezli v neděli náhodní kolemjdoucí ve zřícenině františkánského kostela nedaleko ústředního berlínského náměstí Alexanderplatz. Na hlavě a v obličeji byl Izraelec těžce poraněn. Podle policejního vyšetřování zemřel pravděpodobně v sobotu večer, a to na stejném místě, kde se tělo později našlo.

Německo na Albánce vydalo evropský zatykač, na jehož základě údajně česká policie muže kolem 19:30 v Ústí nad Labem zadržela. Nyní podle Berliner Morgenpost čeká ve vazbě na vydání. Motiv činu zůstává nejasný.

Mluvčí českého policejního prezidia David Schön potvrdil Českému rozhlasu - Radiožurnálu pouze to, že zásahová jednotka Ústeckého kraje zadržela člověka, na kterého byl vydán evropský zatykač. "Jedná se o občana třetího státu, který je podezřelý z vraždy," řekl.

Německá média už dříve informovala o tom, že Izraelec před smrtí žádal berlínské velvyslanectví své země o pomoc s návratem do vlasti. Minulý pátek prý kontaktoval ambasádu s žádostí o finanční prostředky na nákup letenky. O jídlo a přístřeší podle médií prosil tentýž den i místní židovskou obec, na smluvenou večeři ale už nedorazil.

jrm šeb

 

Právě se děje

před 30 minutami

Podle odborů málo, podle firem příliš. Minimální mzda od ledna vzroste na 14 600 korun

Minimální mzda se od ledna zvýší o 1250 korun na 14 600 korun, vláda v pondělí schválila příslušné nařízení. Koaliční hnutí ANO a ČSSD se na částce dohodly před dvěma týdny poté, co shodu nenašli zaměstnavatelé a odbory, výsledek tehdy zástupci vlády označili za dobrý kompromis. Odbory zvýšení částky uvítaly, mělo podle nich být ale výraznější. Podle zaměstnavatelů růst o devět procent neodpovídá realitě a pro firmy by mohl být nebezpečný.

Další zprávy