reklama
 
 

Ústí vyráží na bezdomovce, zbourá opuštěné chatky

18. 5. 2011 6:53
Městská policie v příštích týdnech zkontroluje na 25 zahrádkářských kolonií

Ústí nad Labem - Ústecká radnice chce zbourat část opuštěných zahradních chatek v některých zahrádkářských koloniích. Jednu kolonii srovná se zemí úplně.

Hlavním důvodem je snaha snížit počet míst, do kterých se stahují bezdomovci nebo lidé, kteří do Čech přišli ze Slovenska, vysvětlil primátorův náměstek Jan Řeřicha (ODS). Strážníci už několik týdnů v koloniích provádějí zátahy. Zadrželi v nich téměř 20 lidí.

Jednu zahrádkářskou kolonii v Předlicích, v sousedství sociálně vyloučené lokality, město zbourá, protože o ni není téměř zájem. Většina chatek je opuštěných. S lidmi, kteří ještě mají na zahradu nájemní smlouvu, ji už město neobnoví. Zbytky chat a plotů odstraní buldozer, uvedl Řeřicha, který je pověřený řízením městské policie.

Policie zkontroluje na 25 kolonií

Podle něho nejsou problémem jen zahrádkářské kolonie v sousedství vyloučených lokalit, ale i další místa ve městě. Minulý týden se strážníci zaměřili na kolonii na Konvalinkovém vrchu v blízkosti centra města. I tam našli šest bezdomovců, kteří pobývali v chatkách.

Pokud mají strážníci podezření, že se objevený člověk do objektu vloupal, volají na místo státní policii. Je prý ale obtížné mu prokázat, že okno či dveře chatky vylomil právě on.

Řeřicha uvedl, že lidé se většinou nabourávají do opuštěných objektů zahrad, o které není zájem. Město je chce proto odstranit. Buď pak najde nové nájemce, kteří si tam postaví chatku novou, nebo pozemek zůstane prázdný, aby už nikoho nelákal.

Městská policie má v příštích týdnech v kontrolách zahrádkářských kolonií pokračovat, vytipováno jich má celkem 25. Kde se budou strážníci pohybovat, nechce město z taktických důvodů říci. Řeřicha dodal, že kontroly vycházejí i z popudu zahrádkářů, kteří sami strážníky na podezřelá místa upozorňují.

autor: ČTK | 18. 5. 2011 6:53

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Ústecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama