Policisté zastřelili muže, který držel rukojmí

ČTK ČTK
20. 8. 2013 11:46
Případ se stal v Jirkově na Chomutovsku, muž údajně unesl svoji bývalou přítelkyni
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Jirkov (Chomutovsko) - Policisté v noci v Jirkově na Chomutovsku zastřelili muže, který držel rukojmí. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Podle serveru Týden.cz muž unesl svoji bývalou přítelkyni. Policie ho podezřívala ze znásilnění, zbavení osobní svobody, vydírání a braní rukojmí. Případ šetří i Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Policie zasahovala proti muži ozbrojenému dlouhou sečnou zbraní v pondělí kolem 22:30. "Policisté zásahové jednotky byli nasazeni k zadržení muže podezřelého z několika závažných trestných činů násilného a mravnostního charakteru. Muž měl v tu dobu u sebe ženu, kterou dva dny držel jako rukojmí," popsala mluvčí. Muž podle ní vyhrožoval, že ženu zabije.

"Policisté zásahové jednotky nebezpečného muže zneškodnili v okamžiku, kdy hrozilo bezprostřední ohrožení života poškozené," dodala Bartošová. Muž se podle ní v posledních dvou týdnech dopustil také vydírání a znásilnění.

"Případ jsme si převzali. Je to standardní postup v případě, kdy dojde k zranění nebo úmrtí při policejním zásahu," vysvětlila mluvčí GIBS Radka Sandorová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy