Muž na registru vozidel napadl úřednici a strážníka

Domácí ČTK Domácí, ČTK
20. 2. 2013 18:34
Ženě v říčanské pobočce útočník způsobil lehké zranění
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Praha - Provoz registru vozidel v budově říčanské radnice dnes narušil incident, při němž jeden z klientů napadl pracovnici za přepážkou a poté i přivolaného strážníka. Žena utrpěla lehké zranění.

Dvaatřicetiletého muže zatkli policisté, řekl mluvčí policie Prahy-venkov Zdeněk Chalupa. Důvod útoku policisté nepotvrdili, lidé ale už dlouho poukazují na to, že registr funguje pomalu, mezi čekajícími často panuje nervozita.

Provoz registru byl odpoledne v Říčanech kvůli policejnímu vyšetřování na téměř tři hodiny zastaven. Vydávání pořadových lístků bylo na zbytek dne znemožněno.

Podle jednoho z úředníků muž začal kolem sebe všechno rozbíjet a choval se, jako by byl nervově vyšinutý. "Takový člověk by snad ani neměl dostat občanku," řekl zpravodaji ČTK zaměstnanec úřadu.

Problematický centrální registr vozidel v minulosti opakovaně kolaboval, od spuštění se potýká s vysokou chybovostí a je podle úředníků pomalý. "Asi tomu člověku ruply nervy," odhadoval jeden z čekajících.

Řada lidí se nepříjemnému čekání vyhýbá tak, že si vyzvedne pořadový lístek a pak si jede zařídit jiné věci. Během dne může sledovat pohyb u přepážek na internetu.

Kvůli incidentu však ve středu trvalo odbavování mnohem déle něž obvykle. Například člověk, který si vyzvedl pořadový lístek v 09:00, přišel na řadu až po sedmi hodinách.

Kolem 16:00 systém podle zjištění zpravodaje ČTK fungoval již bez potíží, vyřízení jedné žádosti trvalo kolem deseti minut. Úředníci ale poukazovali na to, že taková situace nebývá pravidlem, provoz systému má podle nich výkyvy.

"Nutno podotknout, že naši úředníci se setkávají s agresivnějšími klienty čím dál častěji. Je to velká bolest, ale my s tím systémem, který nastavil stát, můžeme těžko něco dělat," komentoval situaci kolem problémového registru říčanský starosta Vladimír Kořen.

Útok způsobil zmatky

Zpravodaj ČTK kolem poledne uviděl trojici strážníků, kteří pobíhali po budově na Komenského náměstí a nahlíželi do dveří. Úředníci je odkázali k přepážkám číslo 1, 2 a 4 určeným pro registraci vozidel.

Později vyšla na chodbu úřednice, která čekající upozornila na to, že kvůli incidentu bude provoz registru na dvě hodiny přerušen. "Čekáme na příjezd kriminální policie," uvedla.

Lidi posedávající ve vestibulu zpráva nemile překvapila, někteří poukazovali na to, že čekali od rána. Úřednici ukazovali lístky s pořadovými čísly a ptali se, zda mají ve středu šanci na vyřízení žádosti.

Pracovnice jim nedokázala odpovědět. Přislíbila však, že se čekající budou snažit odbavit i kolegové, kteří vydávají řidičské průkazy.

Město chce úředníky chránit

"Mohu potvrdit, že naše hlídky vyjely k případu, kdy v prostorách městského úřadu došlo k napadení pracovnice přepážky. Žena utrpěla lehká poranění. Následně byl napaden i strážník, který proti agresorovi zakročoval," popsal incident Chalupa.

Strážníci podle něj muže zadrželi a předali ho republikové policii. Jaký trest muži hrozí, zatím není známo. "Je to teprve v prvopočátku, provádějí se další šetření," podotkl mluvčí.

Připomeňte si, jak to na úřadech vypadalo v létě:

Město je podle Kořena připraveno své úředníky chránit. V případě přepážek na Komenského náměstí je to jednoduché, protože strážníci sídlí ve stejné budově.

"Je tam přítomna denní služba. Samozřejmě strážníci se pohybují primárně v ulicích, ale v případě nějaké nouze se tam jsou schopni rychle stáhnout," dodal starosta.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy