Muž na registru vozidel napadl úřednici a strážníka

Domácí ČTK Domácí, ČTK
20. 2. 2013 18:34
Ženě v říčanské pobočce útočník způsobil lehké zranění
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Praha - Provoz registru vozidel v budově říčanské radnice dnes narušil incident, při němž jeden z klientů napadl pracovnici za přepážkou a poté i přivolaného strážníka. Žena utrpěla lehké zranění.

Dvaatřicetiletého muže zatkli policisté, řekl mluvčí policie Prahy-venkov Zdeněk Chalupa. Důvod útoku policisté nepotvrdili, lidé ale už dlouho poukazují na to, že registr funguje pomalu, mezi čekajícími často panuje nervozita.

Provoz registru byl odpoledne v Říčanech kvůli policejnímu vyšetřování na téměř tři hodiny zastaven. Vydávání pořadových lístků bylo na zbytek dne znemožněno.

Podle jednoho z úředníků muž začal kolem sebe všechno rozbíjet a choval se, jako by byl nervově vyšinutý. "Takový člověk by snad ani neměl dostat občanku," řekl zpravodaji ČTK zaměstnanec úřadu.

Problematický centrální registr vozidel v minulosti opakovaně kolaboval, od spuštění se potýká s vysokou chybovostí a je podle úředníků pomalý. "Asi tomu člověku ruply nervy," odhadoval jeden z čekajících.

Řada lidí se nepříjemnému čekání vyhýbá tak, že si vyzvedne pořadový lístek a pak si jede zařídit jiné věci. Během dne může sledovat pohyb u přepážek na internetu.

Kvůli incidentu však ve středu trvalo odbavování mnohem déle něž obvykle. Například člověk, který si vyzvedl pořadový lístek v 09:00, přišel na řadu až po sedmi hodinách.

Kolem 16:00 systém podle zjištění zpravodaje ČTK fungoval již bez potíží, vyřízení jedné žádosti trvalo kolem deseti minut. Úředníci ale poukazovali na to, že taková situace nebývá pravidlem, provoz systému má podle nich výkyvy.

"Nutno podotknout, že naši úředníci se setkávají s agresivnějšími klienty čím dál častěji. Je to velká bolest, ale my s tím systémem, který nastavil stát, můžeme těžko něco dělat," komentoval situaci kolem problémového registru říčanský starosta Vladimír Kořen.

Útok způsobil zmatky

Zpravodaj ČTK kolem poledne uviděl trojici strážníků, kteří pobíhali po budově na Komenského náměstí a nahlíželi do dveří. Úředníci je odkázali k přepážkám číslo 1, 2 a 4 určeným pro registraci vozidel.

Později vyšla na chodbu úřednice, která čekající upozornila na to, že kvůli incidentu bude provoz registru na dvě hodiny přerušen. "Čekáme na příjezd kriminální policie," uvedla.

Lidi posedávající ve vestibulu zpráva nemile překvapila, někteří poukazovali na to, že čekali od rána. Úřednici ukazovali lístky s pořadovými čísly a ptali se, zda mají ve středu šanci na vyřízení žádosti.

Pracovnice jim nedokázala odpovědět. Přislíbila však, že se čekající budou snažit odbavit i kolegové, kteří vydávají řidičské průkazy.

Město chce úředníky chránit

"Mohu potvrdit, že naše hlídky vyjely k případu, kdy v prostorách městského úřadu došlo k napadení pracovnice přepážky. Žena utrpěla lehká poranění. Následně byl napaden i strážník, který proti agresorovi zakročoval," popsal incident Chalupa.

Strážníci podle něj muže zadrželi a předali ho republikové policii. Jaký trest muži hrozí, zatím není známo. "Je to teprve v prvopočátku, provádějí se další šetření," podotkl mluvčí.

Připomeňte si, jak to na úřadech vypadalo v létě:

Město je podle Kořena připraveno své úředníky chránit. V případě přepážek na Komenského náměstí je to jednoduché, protože strážníci sídlí ve stejné budově.

"Je tam přítomna denní služba. Samozřejmě strážníci se pohybují primárně v ulicích, ale v případě nějaké nouze se tam jsou schopni rychle stáhnout," dodal starosta.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 06:00 uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Dálnice D1 je zavřená mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Podle policie bude zřejmě neprůjezdná delší dobu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy