Havárie vody na Kladensku zastavila dodávky pro tisíce lidí. Opravu potrubí ztěžuje vytěžený terén

ČTK ČTK
28. 12. 2015 17:12
Kvůli havárii vodovodu u Svinařova a Třebichovic na Kladensku jsou od soboty zastavené dodávky vody pro zhruba tisícovku obyvatel. Škody budou zřejmě v řádu statisíců korun. Zásobování vodou má ještě během dneška zajistit náhradní vodovod položený na povrchu země, nyní mají lidé k dispozici cisterny s pitnou vodou. ČTK to řekla mluvčí Středočeských vodáren Lenka Kozlová. Místo poruchy hledají technici, ale podle specialisty ze Středočeských vodáren Jana Jindry jde o vadu materiálu potrubí. Pracovníkům stěžuje práce mizející voda v poddolovaném území, havárie se tak neprojeví propadem zeminy ani jezírkem.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy