reklama
 
 

Záchranáři: Muž, který srazil z mostu lidi, nebyl opilý

6. 3. 2013
Žena zemřela na následky nehody v nemocnici, muže policie nadále hledá ve Vltavě

Praha - Řidič, který srazil do Vltavy na pražském Mánesově mostě dva chodce, nebyl pravděpodobně pod vlivem alkoholu.

Aktuálně.cz to řekla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jiřina Ernestová.

"Podle informací z místa nejevil žádné známky opilosti ani toho, že by řídil pod vlivem drog," uvedla mluvčí. Policie informaci zatím odmítla potvrdit.

Kvůli nehodě přišli o život pravděpodobně dva lidé, které auto srazilo do řeky. Třiačtyřicetiletou ženu nalezli pražští hasiči během několika desítek minut u náplavky Na Františku a na místě ji resuscitovali. Později v nemocnici ale zemřela.

Po druhém chodci, v tomto případě muži, policie i hasiči již druhým dnem pátrají. Jeho šance na přežití je proto mizivá.

S řidičem policisté mluvili

Řidič utrpěl zranění hlavy a hrudníku. Záchranáři jej odvezli do Vojenské ústřední nemocnice. Podle Ernestové se nejednalo o vážná zranění. "V případě zranění hlavy ale může dojít ke změnám," upozornila Ernestová.

S řidičem i dalšími zúčastněnými už hovořila policie. Podle pražského policejního mluvčího Tomáše Hulana je to obvyklý postup. "Kriminalisté s řidičem hovořili poté, co na Mánesově mostě všechno zdokumentovali," uvedl Hulan.

"Nebyl to ale v žádném případě výslech. Šlo o prvotní zjišťování skutečností," zdůraznil policejní mluvčí a naznačil, že k výslechu dojde, až to dovolí fyzický a psychický stav pacienta.

Na Mánesově mostě v Praze srazilo auto do Vltavy lidi:

Pátrání po druhé oběti nehody pokračovalo i ve středu. Potápěči byli neustále celý den pod vodou, uvedl Hulan. Do akce jsou podle mluvčího nasazeni policisté poříčního oddělení, policisté speciální pořádkové jednotky a potápěči, kteří úzce spolupracují s hasiči a pracovníky Povodí Vltavy.

"Celé pátrání se rozšířilo na mnohem větší prostor, než tomu bylo včera a dnes nad ránem, a to především s ohledem na časový odstup od doby události," doplnil Hulan.

Pátrání bude pokračovat obdobným způsobem i ve čtvrtek. K nehodě na Mánesově mostě došlo v úterý před devatenáctou hodinou.

autor: Domácí | 6. 3. 2013

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama