Vietnamci slavili, konečně jsou menšinou

Vietnamci slavili, konečně jsou menšinou
Zatímco sklady se zavřely, ...
... tržnice zela prázdnotou...
... a uličky se vylidnily, ...
... v centru bylo živo. Pomáhal, kdo mohl.
Foto: Jiří Kůrka
Tereza Krobová Tereza Krobová
25. 7. 2013 13:29

Praha - Vietnamci, kteří žijí v Česku, se konečně stali oficiálně uznanou menšinou. Společně s dalšími nováčky - Bělorusy - tak zasednou ve vládní Radě pro národnostní menšiny. Od jejího členství si slibují nejen účast na různých jednáních s úřady, ale třeba i dotace na kulturní akce. Vietnamským sdružením se oficiální uznání podařilo po mnoha letech vyjednávání. Ve středu 24. července se jich proto asi 2000 sešlo v největší české tržnici Sapa, v ostrůvku Vietnamu uprostřed Prahy, aby svůj nový status oslavili. Podívejte se, jak veselí, kterému přihlíželi vietnamští i thajští vyslanci, vietnamská televize i celá Malá Hanoj, vypadalo.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy