Šance pro fanoušky. Úřad prodává 50 lístků na koncert AC/DC, které zabavila policie

Martin Ťopek
27. 3. 2016 8:57
Úřad, který obvykle prodává nemovitosti bez dědice, přišel s neobvyklou nabídkou: zbavuje se vstupenek na koncert hardrockové kapely AC/DC, který proběhne v květnu v Praze na letišti v Letňanech. Je to padesát lístků na jinak beznadějně vyprodané vystoupení, které policie zabavila majitelům podezřelým z trestné činnosti. Minimální cena jedné vstupenky je 1 690 korun, ale předpokládá se, že ještě poroste. Dostanou je totiž ti, kteří za ně nabídnou největší částku - ať už za celý balík, nebo jednotlivé vstupenky.
Úřad se zbavuje padesáti lístků na AC/DC v Praze.
Úřad se zbavuje padesáti lístků na AC/DC v Praze. | Foto: Profimédia

Praha - Fandové skupiny AC/DC, která má u nás v květnu koncert, mají ještě jednu možnost, jak se dostat do beznadějně vyprodaného areálu na letišti Letňany v Praze. Nabídka přichází z míst, odkud by ji čekali nejméně: od Úřadu pro zastupování státu ve věcích majetkových.

Státní aparát spojovaný spíše s prodejem nemovitostí, na které není dědic, dostal od hospodářské kriminálky balík padesáti kusů zabavených vstupenek. Ty teď nabízí k prodeji. 

"Vstupenky jsou nabízené jako celý balík, soubor několika vstupenek nebo jednotlivě a jediným kritériem je výše nabídnuté kupní ceny. Už evidujeme první zájemce," řekl mluvčí úřadu Radek Ležatka. 

Vstupenky zabavila policie z Prahy 1 v trestním řízení majitelům podezřelým ze spáchání trestného činu.

Úřad vyhlásil minimální cenu jedné vstupenky na 1 690 korun. Vzhledem k tomu, že za tuto cenu byly vstupenky v běžném prodeji rychle vyprodané, se dá očekávat, že se o padesát lístků strhne boj, a tím pádem poletí cena ještě nahoru. 

Fandové australské hardrockové skupiny tak musí promyslet, jakou cenu za lístek nebo lístky nabídnou. Prodává se takzvanou obálkovou metodou, to znamená, že úřad 20. dubna vyhodnotí veškeré došlé nabídky a rozdělí padesát vstupenek mezi ty, které budou nabízet nejvíce. "Každý fanoušek proto musí zvážit, jakou cenu chce za vstupenky dát a jaké jsou jeho možnosti, aby posléze nelitoval," doplnil Ležatka. 

Podle českého fanklubu skupiny AC/DC je nabídka od úřadu dobrou, byť poněkud kuriózní zprávou pro české fandy australské kapely.

"Vstupenky byly stejně jako před koncertem v roce 2009 velmi rychle vyprodány. Občas nám přijde žádost od jednotlivců mimo fanklub, jestli se ještě lístky někde dají sehnat. Pro ně by to dobrá zpráva být mohla, na černém trhu se totiž původní cena vstupenek vyšplhala na dvojnásobek," uvedla zakladatelka fanklubu vystupující pod přezdívkou Dhani. 

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy