Šance pro fanoušky. Úřad prodává 50 lístků na koncert AC/DC, které zabavila policie

Martin Ťopek
27. 3. 2016 8:57
Úřad, který obvykle prodává nemovitosti bez dědice, přišel s neobvyklou nabídkou: zbavuje se vstupenek na koncert hardrockové kapely AC/DC, který proběhne v květnu v Praze na letišti v Letňanech. Je to padesát lístků na jinak beznadějně vyprodané vystoupení, které policie zabavila majitelům podezřelým z trestné činnosti. Minimální cena jedné vstupenky je 1 690 korun, ale předpokládá se, že ještě poroste. Dostanou je totiž ti, kteří za ně nabídnou největší částku - ať už za celý balík, nebo jednotlivé vstupenky.
Úřad se zbavuje padesáti lístků na AC/DC v Praze.
Úřad se zbavuje padesáti lístků na AC/DC v Praze. | Foto: Profimédia

Praha - Fandové skupiny AC/DC, která má u nás v květnu koncert, mají ještě jednu možnost, jak se dostat do beznadějně vyprodaného areálu na letišti Letňany v Praze. Nabídka přichází z míst, odkud by ji čekali nejméně: od Úřadu pro zastupování státu ve věcích majetkových.

Státní aparát spojovaný spíše s prodejem nemovitostí, na které není dědic, dostal od hospodářské kriminálky balík padesáti kusů zabavených vstupenek. Ty teď nabízí k prodeji. 

"Vstupenky jsou nabízené jako celý balík, soubor několika vstupenek nebo jednotlivě a jediným kritériem je výše nabídnuté kupní ceny. Už evidujeme první zájemce," řekl mluvčí úřadu Radek Ležatka. 

Vstupenky zabavila policie z Prahy 1 v trestním řízení majitelům podezřelým ze spáchání trestného činu.

Úřad vyhlásil minimální cenu jedné vstupenky na 1 690 korun. Vzhledem k tomu, že za tuto cenu byly vstupenky v běžném prodeji rychle vyprodané, se dá očekávat, že se o padesát lístků strhne boj, a tím pádem poletí cena ještě nahoru. 

Fandové australské hardrockové skupiny tak musí promyslet, jakou cenu za lístek nebo lístky nabídnou. Prodává se takzvanou obálkovou metodou, to znamená, že úřad 20. dubna vyhodnotí veškeré došlé nabídky a rozdělí padesát vstupenek mezi ty, které budou nabízet nejvíce. "Každý fanoušek proto musí zvážit, jakou cenu chce za vstupenky dát a jaké jsou jeho možnosti, aby posléze nelitoval," doplnil Ležatka. 

Podle českého fanklubu skupiny AC/DC je nabídka od úřadu dobrou, byť poněkud kuriózní zprávou pro české fandy australské kapely.

"Vstupenky byly stejně jako před koncertem v roce 2009 velmi rychle vyprodány. Občas nám přijde žádost od jednotlivců mimo fanklub, jestli se ještě lístky někde dají sehnat. Pro ně by to dobrá zpráva být mohla, na černém trhu se totiž původní cena vstupenek vyšplhala na dvojnásobek," uvedla zakladatelka fanklubu vystupující pod přezdívkou Dhani. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy