Šance pro fanoušky. Úřad prodává 50 lístků na koncert AC/DC, které zabavila policie

Martin Ťopek
27. 3. 2016 8:57
Úřad, který obvykle prodává nemovitosti bez dědice, přišel s neobvyklou nabídkou: zbavuje se vstupenek na koncert hardrockové kapely AC/DC, který proběhne v květnu v Praze na letišti v Letňanech. Je to padesát lístků na jinak beznadějně vyprodané vystoupení, které policie zabavila majitelům podezřelým z trestné činnosti. Minimální cena jedné vstupenky je 1 690 korun, ale předpokládá se, že ještě poroste. Dostanou je totiž ti, kteří za ně nabídnou největší částku - ať už za celý balík, nebo jednotlivé vstupenky.
Úřad se zbavuje padesáti lístků na AC/DC v Praze.
Úřad se zbavuje padesáti lístků na AC/DC v Praze. | Foto: Profimédia

Praha - Fandové skupiny AC/DC, která má u nás v květnu koncert, mají ještě jednu možnost, jak se dostat do beznadějně vyprodaného areálu na letišti Letňany v Praze. Nabídka přichází z míst, odkud by ji čekali nejméně: od Úřadu pro zastupování státu ve věcích majetkových.

Státní aparát spojovaný spíše s prodejem nemovitostí, na které není dědic, dostal od hospodářské kriminálky balík padesáti kusů zabavených vstupenek. Ty teď nabízí k prodeji. 

"Vstupenky jsou nabízené jako celý balík, soubor několika vstupenek nebo jednotlivě a jediným kritériem je výše nabídnuté kupní ceny. Už evidujeme první zájemce," řekl mluvčí úřadu Radek Ležatka. 

Vstupenky zabavila policie z Prahy 1 v trestním řízení majitelům podezřelým ze spáchání trestného činu.

Úřad vyhlásil minimální cenu jedné vstupenky na 1 690 korun. Vzhledem k tomu, že za tuto cenu byly vstupenky v běžném prodeji rychle vyprodané, se dá očekávat, že se o padesát lístků strhne boj, a tím pádem poletí cena ještě nahoru. 

Fandové australské hardrockové skupiny tak musí promyslet, jakou cenu za lístek nebo lístky nabídnou. Prodává se takzvanou obálkovou metodou, to znamená, že úřad 20. dubna vyhodnotí veškeré došlé nabídky a rozdělí padesát vstupenek mezi ty, které budou nabízet nejvíce. "Každý fanoušek proto musí zvážit, jakou cenu chce za vstupenky dát a jaké jsou jeho možnosti, aby posléze nelitoval," doplnil Ležatka. 

Podle českého fanklubu skupiny AC/DC je nabídka od úřadu dobrou, byť poněkud kuriózní zprávou pro české fandy australské kapely.

"Vstupenky byly stejně jako před koncertem v roce 2009 velmi rychle vyprodány. Občas nám přijde žádost od jednotlivců mimo fanklub, jestli se ještě lístky někde dají sehnat. Pro ně by to dobrá zpráva být mohla, na černém trhu se totiž původní cena vstupenek vyšplhala na dvojnásobek," uvedla zakladatelka fanklubu vystupující pod přezdívkou Dhani. 

 

Právě se děje

před 46 minutami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 1 hodinou

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy