Foto: Nové pavilony pro pandy i krysy. Tak vypadají plány a touhy v pražské zoo

Foto: Nové pavilony pro pandy i krysy. Tak vypadají plány a touhy v pražské zoo
ZOO Praha zažívá nebývalý stavební boom, v starém sloninci vyrostl obří dětský hrad.
Staví se nový pavilon pro papoušky.
Žít by tu měli i tito nádherní kakadu palmoví.
Tak by to mělo vypadat po otevření. Hotovo má být příští rok. Návštěvníci si ale na okukování ptáků počkají, než se vzácní opeřenci na nové klece adaptují.
Foto: ZOO Praha
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
26. 10. 2016 17:50
Zoo v Praze nebývale expanduje, až se městská část Troja brání. Davy návštěvníků ruší rezidenty. Vedení zoo spolu s náměstkem primátora Dolínkem představilo plány, jak přilákat ještě více návštěvníků. Hlavním lákadlem se má stát nový pavilon na chov pandy velké, laskavě zapůjčené Čínskou lidovou republikou. Podle plánů by nové ubikace v pražské zoologické zahradě měli dostat i papoušci, medvědi a gorily. Během pěti let chce Praha utratit v zoo miliardu korun. Na sever by se zahrada mohla rozšířit o další africké safari, ve starém sloninci se chystá areál pro zvířata Jižní Ameriky za čtvrt miliardy korun.
 

Právě se děje

před 28 minutami

Rijád oznámil, že zničil čtyři drony vyslané jemenskými povstalci

Vojenská koalice pod velením Rijádu v pátek oznámila, že zlikvidovala čtyři drony naložené výbušninami, které vyslali na Saúdskou Arábii z Jemenu šíitští povstalci Húsíové. Povstalci naopak tvrdí, že cíle v Saúdské Arábii zasáhli. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle sdělení Rijádu byly bezpilotní letouny zneškodněny nad povstalci kontrolovanou částí Jemenu. Mluvčí Húsíů ale na Twitteru uvedl, že povstalci cíle v Saúdské Arábii zasáhli "s vysokou přesností". Konkrétně mělo jít o řídící věž letiště v Nadžránu, sklad zbraní na základně krále Chálida a další vojenské cíle.

Koalice ve středu oznámila, že zahájila novou vojenskou operaci namířenou proti Húsíům poté, co znásobili své přeshraniční útoky na Saúdskou Arábii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy