Pražská ODS chce zrušit místní sdružení v Ďáblicích, které přijalo kontroverzního exstarostu Noska

ČTK ČTK
9. 9. 2015 18:17
Občanská demokratická strana v Praze provádí kroky, které povedou ke zrušení místního sdružení v Ďáblicích v Praze 8. Důvodem má být opětovné příjetí bývalého starosty prahy 8 a náměstka primátora Josefa Noska. Podle předsedy pražské ODS Filipa Humplíka Nosek dlouhodobě poškozoval dobré jméno ODS. Místní sdružení v Ďáblicích podle Humplíka dlouhodobě nefungovalo. V minulosti ODS zrušila oblastní sdružení v Praze 4, 10, 11 a 12.
Josef Nosek
Josef Nosek | Foto: Ludvík Hradilek

Praha  - Pražská ODS chce zrušit místní sdružení v Ďáblicích v Praze 8. Důvodem je, že sdružení přijalo zpět bývalého starostu Prahy 8 a náměstka primátora Josefa Noska. Informoval o tom předseda pražské ODS Filip Humplík. Nosek opustil ODS v říjnu 2013. Zrušení sdružení schválila ODS v Praze 8 i regionální rada pražské ODS. V minulosti ODS zrušila oblastní sdružení v Praze 4, 10, 11 a 12.

"Pan Nosek dlouhodobě poškozoval dobré jméno ODS a řada jeho kroků v minulosti šla vyloženě proti straně," vysvětlil Humplík.

Vyloučení Noska a zrušení sdružení v pondělí večer schválili občanští demokraté v Praze 8. "V úterý večer pak usnesení jednomyslně schválila také regionální rada. Já nyní návrh předložím výkonné radě ODS. To by mělo být začátkem října," řekl Humplík.

Místní sdružení v Ďáblicích podle něj dlouhodobě nefungovalo. "Dva roky v podstatě nic nedělalo, aby se pak v srpnu najednou sešli a jediný bod jednání bylo přijetí pana Noska," uvedl Humplík.

Další sdružení se ODS rušit nechystá

V dalších sdruženích v Praze podle Humplíka ODS problémy nemá. Naposledy ODS rozpouštěla sdružení loni v prosinci, kdy byla zrušena ODS v Praze 10 a 11. V současné době byli jmenováni zástupci, kteří připraví plán na obnovu zmíněných sdružení.

Důvodem zrušení bylo, že občanští demokraté v Praze 10 po loňských volbách společně s komunisty podpořili novou radu v čele s Radmilou Kleslovou (ANO), na Praze 11 zase čelili řadě skandálů například s prodeji pozemků. V roce 2012 byly zrušeny ODS na Praze 8 a 12, tady jsou již sdružení obnovena.

Nosek byl v minulosti starostou Prahy 8. Po volbách v roce 2010 se stal náměstkem primátora Bohuslava Svobody (ODS) a na starosti měl oblast dopravy. V roce 2013 společně s několika dalšími členy ODS opustil a do voleb v říjnu 2014 byl nezávislým zastupitelem, v tomto volebním období členem pražského zastupitelstva není, není ani v zastupitelstvu Prahy 8.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Výbor americké Sněmovny reprezentantů doporučil ústavní žalobu na Trumpa

Právní výbor Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu doporučil sněmovnímu plénu schválit ústavní žalobu na prezidenta Donalda Trumpa. Výbor, který ovládají opoziční demokraté, shledal šéfa Bílého domu vinným z obstrukcí vůči Kongresu a ze zneužití moci ve snaze přinutit cizí mocnost ke vměšování do amerických prezidentských voleb.

Plénum Sněmovny reprezentantů by mělo o impeachmentu hlasovat příští týden. V lednu definitivně rozhodne Senát, který ale ovládají Trumpovi republikáni. Prezident jakékoli obvinění popírá a tvrdí, že žaloba je politické divadlo a hon na čarodějnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy