Pražská ODS chce zrušit místní sdružení v Ďáblicích, které přijalo kontroverzního exstarostu Noska

ČTK ČTK
9. 9. 2015 18:17
Občanská demokratická strana v Praze provádí kroky, které povedou ke zrušení místního sdružení v Ďáblicích v Praze 8. Důvodem má být opětovné příjetí bývalého starosty prahy 8 a náměstka primátora Josefa Noska. Podle předsedy pražské ODS Filipa Humplíka Nosek dlouhodobě poškozoval dobré jméno ODS. Místní sdružení v Ďáblicích podle Humplíka dlouhodobě nefungovalo. V minulosti ODS zrušila oblastní sdružení v Praze 4, 10, 11 a 12.
Josef Nosek
Josef Nosek | Foto: Ludvík Hradilek

Praha  - Pražská ODS chce zrušit místní sdružení v Ďáblicích v Praze 8. Důvodem je, že sdružení přijalo zpět bývalého starostu Prahy 8 a náměstka primátora Josefa Noska. Informoval o tom předseda pražské ODS Filip Humplík. Nosek opustil ODS v říjnu 2013. Zrušení sdružení schválila ODS v Praze 8 i regionální rada pražské ODS. V minulosti ODS zrušila oblastní sdružení v Praze 4, 10, 11 a 12.

"Pan Nosek dlouhodobě poškozoval dobré jméno ODS a řada jeho kroků v minulosti šla vyloženě proti straně," vysvětlil Humplík.

Vyloučení Noska a zrušení sdružení v pondělí večer schválili občanští demokraté v Praze 8. "V úterý večer pak usnesení jednomyslně schválila také regionální rada. Já nyní návrh předložím výkonné radě ODS. To by mělo být začátkem října," řekl Humplík.

Místní sdružení v Ďáblicích podle něj dlouhodobě nefungovalo. "Dva roky v podstatě nic nedělalo, aby se pak v srpnu najednou sešli a jediný bod jednání bylo přijetí pana Noska," uvedl Humplík.

Další sdružení se ODS rušit nechystá

V dalších sdruženích v Praze podle Humplíka ODS problémy nemá. Naposledy ODS rozpouštěla sdružení loni v prosinci, kdy byla zrušena ODS v Praze 10 a 11. V současné době byli jmenováni zástupci, kteří připraví plán na obnovu zmíněných sdružení.

Důvodem zrušení bylo, že občanští demokraté v Praze 10 po loňských volbách společně s komunisty podpořili novou radu v čele s Radmilou Kleslovou (ANO), na Praze 11 zase čelili řadě skandálů například s prodeji pozemků. V roce 2012 byly zrušeny ODS na Praze 8 a 12, tady jsou již sdružení obnovena.

Nosek byl v minulosti starostou Prahy 8. Po volbách v roce 2010 se stal náměstkem primátora Bohuslava Svobody (ODS) a na starosti měl oblast dopravy. V roce 2013 společně s několika dalšími členy ODS opustil a do voleb v říjnu 2014 byl nezávislým zastupitelem, v tomto volebním období členem pražského zastupitelstva není, není ani v zastupitelstvu Prahy 8.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy