Pražská ODS chce zrušit místní sdružení v Ďáblicích, které přijalo kontroverzního exstarostu Noska

ČTK ČTK
9. 9. 2015 18:17
Občanská demokratická strana v Praze provádí kroky, které povedou ke zrušení místního sdružení v Ďáblicích v Praze 8. Důvodem má být opětovné příjetí bývalého starosty prahy 8 a náměstka primátora Josefa Noska. Podle předsedy pražské ODS Filipa Humplíka Nosek dlouhodobě poškozoval dobré jméno ODS. Místní sdružení v Ďáblicích podle Humplíka dlouhodobě nefungovalo. V minulosti ODS zrušila oblastní sdružení v Praze 4, 10, 11 a 12.
Josef Nosek
Josef Nosek | Foto: Ludvík Hradilek

Praha  - Pražská ODS chce zrušit místní sdružení v Ďáblicích v Praze 8. Důvodem je, že sdružení přijalo zpět bývalého starostu Prahy 8 a náměstka primátora Josefa Noska. Informoval o tom předseda pražské ODS Filip Humplík. Nosek opustil ODS v říjnu 2013. Zrušení sdružení schválila ODS v Praze 8 i regionální rada pražské ODS. V minulosti ODS zrušila oblastní sdružení v Praze 4, 10, 11 a 12.

"Pan Nosek dlouhodobě poškozoval dobré jméno ODS a řada jeho kroků v minulosti šla vyloženě proti straně," vysvětlil Humplík.

Vyloučení Noska a zrušení sdružení v pondělí večer schválili občanští demokraté v Praze 8. "V úterý večer pak usnesení jednomyslně schválila také regionální rada. Já nyní návrh předložím výkonné radě ODS. To by mělo být začátkem října," řekl Humplík.

Místní sdružení v Ďáblicích podle něj dlouhodobě nefungovalo. "Dva roky v podstatě nic nedělalo, aby se pak v srpnu najednou sešli a jediný bod jednání bylo přijetí pana Noska," uvedl Humplík.

Další sdružení se ODS rušit nechystá

V dalších sdruženích v Praze podle Humplíka ODS problémy nemá. Naposledy ODS rozpouštěla sdružení loni v prosinci, kdy byla zrušena ODS v Praze 10 a 11. V současné době byli jmenováni zástupci, kteří připraví plán na obnovu zmíněných sdružení.

Důvodem zrušení bylo, že občanští demokraté v Praze 10 po loňských volbách společně s komunisty podpořili novou radu v čele s Radmilou Kleslovou (ANO), na Praze 11 zase čelili řadě skandálů například s prodeji pozemků. V roce 2012 byly zrušeny ODS na Praze 8 a 12, tady jsou již sdružení obnovena.

Nosek byl v minulosti starostou Prahy 8. Po volbách v roce 2010 se stal náměstkem primátora Bohuslava Svobody (ODS) a na starosti měl oblast dopravy. V roce 2013 společně s několika dalšími členy ODS opustil a do voleb v říjnu 2014 byl nezávislým zastupitelem, v tomto volebním období členem pražského zastupitelstva není, není ani v zastupitelstvu Prahy 8.

 

Právě se děje

Další zprávy