Praha už ví, jak zadá zákázku na veřejné osvětlení

ČTK ČTK
19. 3. 2013 15:06
Roční náklady na zajištění veřejného osvětlení v Praze se budou pohybovat v miliardách
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Oficiální web Kladna

Praha - Pražští radní  schválili časový harmonogram a postup při přípravě desetileté zakázky na zajištění veřejného osvětlení, jejíž hodnota by se měla pohybovat v řádech miliard korun.

O rozhodnutí rady informovala mluvčí magistrátu Tereza Králová. Smlouva se současným správcem, firmou Eltodo Citelum, skončí 1. ledna příštího roku.

Radní se už dřív shodli na tom, že veřejné osvětlení by měla pro město i nadále zajišťovat externí firma.

Roční náklady na zajištění veřejného osvětlení se budou pohybovat zhruba kolem 400 až 500 milionů korun.

Zadávací řízení by mělo začít v polovině května, do té doby by záměr měla schválit rada a následně zastupitelstvo.

Metropole si nechala už dřív zpracovat analýzy, které měly posoudit, jestli je výhodnější, aby si město spravovalo veřejné osvětlení samo, nebo zda si má najmout externí firmu.

Podle nich by byl provoz ve vlastní režii výhodný pouze tehdy, pokud by náklady města nepřesahovaly 416 milionů korun ročně a náklady na přípravu byly do 80 milionů korun.

Praha by musela založit vlastní příspěvkovou organizaci, která by správu osvětlení převzala.

Praha se současným správcem Eltodo Citelum uzavřela smlouvu na konci roku 1998.

Firma má na starosti nejen veřejné osvětlení, ale také plynové lampy, osvětlení památek, přechodů pro chodce i veřejné a věžní hodiny.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy