Praha utratila za zimní údržbu úctyhodných 665 milionů

Domácí Domácí
14. 4. 2011 13:39
Královéhradecký kraj, kam spadají i Krkonoše či Orlické hory, dal za zimní údržbu silnic 189 milionů

Praha Pražský magistrát vyčíslil náklady na zimní údržbu na úctyhodných 665 milionů korun.

"Jedná se sice o vysoké číslo. Ale musíme si uvědomit, že Praha se stará o tisíce kilometrů vozovek a stovky hektarů chodníků. A to vše ve velmi vysokém standardu," tvrdí náměstek pražského primátora Karel Březina.

Praha se zaštiťuje nejrůznějšími údaji, které mají dokázat, jak krutá zima v Praze panovala, údajně šlo o „nejnáročnější zimní sezónu za posledních patnáct let“.

Z materiálů se lze například také dozvědět, že "od listopadu do března se v metropoli po 96 dnů pohybovala teplota pod bodem mrazu, po 112 dnů nepřesáhla tři stupně Celsia". Nízká teplota vzduchu však nutně nemusí znamenat sníh či ledovku, zvláště jedná-li se o tři stupně nad nulou.

Účet Královéhradeckého kraje: 189 milionů...

V celkové částce jsou podle magistrátu mimo jiné započítány náklady na nákup posypového materiálu, výkony dodavatelů, domácí a pracovní pohotovosti, pronájem velkokapacitních skladů, údržbu protinámrazových systémů, platby za pravidelné předpovědi počasí od Českého hydrometeorologického ústavu či úhrady za čištění, které probíhá za klimaticky příznivých podmínek.

Pro srovnání. Královéhradecký kraj podle jeho mluvčího Imricha Dioszegiho utratil za zimní údržbu svých silnic necelých 189 milionů korun. Do oblasti přitom spadají například i Krkonoše či Orlické hory.

 

Právě se děje

Další zprávy