Praha opět nemá právníky v kauze Škodova paláce

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 6. 2015 22:39
V pořadí třetí kancelář Toman, Devátý & Partneři, která měla Prahu zastupovat, odmítla kvůli chybějící důvěře.
Škodův palác
Škodův palác | Foto: http://www.praha12.cz

Praha - Praha opět nemá právní zastoupení v kauze Škodova paláce. Vítěz tendru kancelář Toman, Devátý & Partneři odmítla kvůli chybějící důvěře podepsat s městem smlouvu. Informaci přinesl server neovlivni.cz.

Kancelář měla město zastupovat ve sporu o budoucí výši nájemného a ve středu se mělo konat soudní jednání mezi Prahou a majitelem paláce, firmou Copa Retail.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) vzkázala, že město požádalo soud o odročení.

Kancelář serveru neovlivni.cz sdělila, že důvodem odstoupení je chybějící důvěra mezi advokáty a primátorkou.

"Atmosféra nebyla dobrá"

"S paní primátorkou jsme se sešli. Atmosféra na jednání nebyla dobrá. A protože mezi advokátem a klientem musí být důvěra, doručili jsme po této schůzce primátorce dopis, v němž jsme informovali, že smlouvu nemůžeme uzavřít, protože důvěra z naší strany neexistuje. My tedy Prahu zastupovat nebudeme," citoval server advokáta Petra Tomana.

Primátorka před několika týdny řekla, že vítěznou kancelář ještě prověří. Magistrát se s dotazem na cenu, kterou kancelář nabídla, obrátil na advokátní komoru.

"Výběr této kanceláře s ohledem na cenu, kterou nabídli, a její reputaci, ještě přehodnotíme," řekla tehdy médiím Krnáčová.

Praha nyní soud požádala o odročení. "Nemáme právní zastoupení. AK Toman, Devátý & Partneři nám sdělila, že o spolupráci s hlavním městem nemá zájem. O spolupráci se bude jednat s právními kancelářemi, které se umístily jako další v pořadí," sdělila přes mluvčí magistrátu Krnáčová.

Krnáčovou za postup kritizuje opozice. "Adriana Krnáčová svým konáním doslova sabotuje veškeré pokusy o tvrdý postup proti Copa retail. Je to neschopnost, nebo zlý úmysl?" uvedl zastupitel a předseda pražské ODS Filip Humplík.

V pořadí třetí kancelář

Kancelář Toman, Devátý & Partneři byla již třetí kanceláří, která měla Prahu zastupovat. Ve výběrovém řízení letos vyhrála poté, co s vítězem toho předchozího Praha kvůli skandálu s mailovou korespondencí Krnáčové a šéfky Copa Retail rozvázala smlouvu.

Jako první Prahu zastupovala kancelář Munková, Zoufalý a partneři, té současné vedení Prahy vypovědělo smlouvu začátkem roku.

Město se u soudu dožaduje změny nájemného. Za budovu v centru města celkem vyplatilo asi 1,5 miliardy. Soud už dvakrát žalobu města zamítl.

Nájemní smlouvu město uzavřelo v éře někdejšího primátora Pavla Béma (ODS) a následně se do Škodova paláce sestěhovala většina úředníků magistrátu. Po uplynutí dlouhodobého pronájmu by celková částka vyplacená městem převýšila 4,4 miliardy korun.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy