Praha neuzavřela memorandum s EMS, schválila pouze deklaraci

ČTK ČTK
24. 2. 2015 11:53
Ta jen nezávazně vyjadřuje vůli splnit oprávněné závazky kvůli kartě opencard, žádné jí ale neuznává.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: René Volfík/Economia

Praha - Praha místo memoranda o narovnání vztahů kolem opencard, kterou navrhla firma eMoneyServices (EMS), schválila jednostrannou deklaraci.

Vyjadřuje nezávazně jen vůli splnit oprávněné závazky, žádné jí ale neuznává.

Deklaraci schválili pražští radní. Navrhované memorandum i schválená deklarace se týkají jen dluhu za služby od dubna 2014 do ledna 2015, nikoliv dluhu 170 milionů korun z předchozích let.

Po poradě s právníky

Po konzultaci s právníky se vedení hlavního města rozhodlo neuzavřít s EMS memorandum, ale jen jednostranně deklarovat své záměry.

"Deklarací nedochází k uznání žádných nároků či závazků vůči společnosti eMoneyServices a prohlášení uvedená v textu deklarace nelze soudně vymáhat," píše se v tomto dokumentu.

Vedení Prahy v něm vyjadřuje vůli řádně splnit všechny oprávněné a řádně prokázané nároky, chce postupovat v souladu s právními a znaleckými posudky. Už dříve totiž primátorka Adriana Krnáčová (ANO) uvedla, že chce nechat služby, za které město EMS dluží, znalecky ocenit.

Narovnání důvěry mezi Prahou a EMS

EMS přišla s návrhem memoranda minulé pondělí. "Důvodem, kterým společnost eMoneyServices vysvětlovala svůj požadavek, byl zejména akt narovnání důvěry mezi hlavním městem Prahou a společností eMoneyServices, a také jako potřebu jisté formy záruky pro jejich mateřskou společnost sídlící v Holandsku," píše se v důvodové zprávě k usnesení rady.

Kartu opencard vlastní asi 1,2 milionu cestujících a vyšla na zhruba 1,35 miliardy korun. Praha se potýká s údajně nevýhodnými smlouvami z minulosti. Nikdo z politiků se s tím za uplynulé měsíce nedokázal vypořádat.

V pokračující nejistotě o budoucnosti opencard pražští radní nedávným rozhodnutím umožnili cestujícím částečný přechod na papírové kupony. Všechny druhy kuponů budou k dispozici od začátku března.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Na D35 u Olomouce kvůli popraskané vozovce havarovalo pět aut

Kvůli nehodám čtyř osobních vozidel a nákladního automobilu policie uzavřela dálnici D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem na Olomoucku ve směru na Lipník nad Bečvou. Automobily narazily do popraskaného povrchu dálnice, který poškodily vysoké teploty, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Dvě nehody se na D35 u Přáslavic staly krátce před 16.hodinou. Podle ŘSD havarovala čtyři osobní vozidla a jedno nákladní. Okolnosti nehody vyšetřuje policie a zatím nezveřejnila, jestli byl někdo zraněn. Dopravu odklání na vedlejší silnici a odhaduje, že dálnice bude zavřená do 22 hodin.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

České vojenské vozidlo v Mali najelo na výbušninu. Všichni vojáci jsou v pořádku, nikdo se nezranil, informovala česká armáda

České vojenské vozidlo v Mali v sobotu dopoledne najelo na výbušninu. Všichni vojáci jsou v pořádku, nikdo se nezranil, informovala na twitteru česká armáda.

"V sobotu 19. června v dopoledních hodinách najelo české vojenské vozidlo při plnění operačního úkolu mise Takuba na výbušninu. Všichni vojáci jsou v pořádku bez zranění. Další informace s ohledem na druh mise nebudeme sdělovat," uvedla armáda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy