Praha 2 mění parkovací zóny, budou částečně smíšené

ČTK ČTK
11. 3. 2011 13:06
Zaparkují tam místní i návštěvníci
Foto: Jan Langer

Praha - Druhá městská část začne příští týden vyznačovat takzvané smíšené parkovací zóny, v kterých budou moci parkovat jak místní obyvatelé, tak návštěvníci. Informovala o tom kancelář starosty Prahy 2.

Postupně by měly smíšené zóny vznikat i v ostatních obvodech, kde platí parkovací zóny.

V Praze 2 bude toto smíšené parkování ve Václavské ulici v úseku Na Moráni - Trojanova a dále v Polské ulici v úseku Blanická - Třebízského.

V těchto místech byly dosud parkovací zóny pro návštěvníky. Pokud chtěl v těchto místech parkovat přes den člověk, který má trvalé bydliště v Praze 2, musel si koupit parkovací lístek v automatu. A to i tehdy, pokud má parkovací kartu na celý rok.

Ve smíšených zónách budou od 8:00 do 18:00 moct parkovat jak vlastníci parkovacích karet, tak návštěvníci, kteří si v automatu koupí parkovací lístek. Od 18:00 do 6:00 tu budou moct stát pouze vlastníci parkovacích karet. Od 6:00 do 8:00 tu bude volné parkování pro všechny.

Vznik smíšených zón slibuje Praha už od roku 2009. Nechala si proto zpracovat studii, která navrhla tyto kombinované zóny například tam, kde nejsou příliš využívané zóny pro místní obyvatele.

Současný systém parkovacích zón začal fungovat v části Prahy 1 v roce 1996. Parkování se v centru regulovalo ale už od 70. let minulého století. V roce 2007 se zóny rozšířily na levobřežní část Prahy 1 a do Prahy 2. V únoru a březnu 2008 se do systému připojil třetí a sedmý obvod.

Do systému je začleněna také část území v Praze 16 a 22. Zóny placeného stání by na svém území chtěla zavést také Praha 6, uvažuje o nich také Praha 5, 8 a 10. Hlavní město se ale rozšiřování brání.

Praha chce také zavést možnost placení parkovného pomocí SMS.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy