Policie evakuovala kvůli balíčku Smíchov, bylo v něm nářadí

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 3. 12. 2014 14:57
Obchodní dům v Praze 5 i jeho okolí byly uzavřené. Ukázalo se, že v balíčku bylo nářadí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Matej Slávik\Economia

Praha - Policie kvůli podezřelému balíčku vyklidila obchodní dům Nový Smíchov a okolní ulice v Praze 5. Na místě byli podle serveru lidovky.cz také hasiči. Zhruba po hodině se však ukázalo, že v balíčku je nářadí. Zapomnětlivému muži žádný trest nehrozí. 

Podezřelý balíček policii nahlásil jeden z pracovníků obchodního domu kolem půl jedné odpoledne. Zprvu bylo evakuováno pouze přízemí obchodního centra, později policie evakuaci rozšířila i na okolní ulice. Na místě zasahoval pyrotechnik. A podle serveru policisté regulovali také dopravu.

Po hodině se však ukázalo, že v balíčku bylo nářadí. Pro zapomenutý balíček si došel sám majitel. Bezpečnostní opatření proto byla zrušena.

Náklady na evakuaci policisté nevyčíslili. Bomba totiž nebyla nahlášena úmyslně. "Nebyly využity žádné síly a prostředky nad rámec výkonu služby. Policisté, kteří se podíleli na opatření, byli tak jako tak v práci. Jiná by byla situace, kdyby někdo úmyslně nahlásil bombu. Pak bychom mohli chtít nějakou kompenzaci, " řekl serveru lidovky.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italský ministr zahraničí Di Maio končí v čele Hnutí pěti hvězd

Italský ministr zahraničí Luigi di Maio ve středu oznámil, že končí ve funkci šéfa vládní strany Hnutí pěti hvězd (M5S). Informovala o tom agentura AP. Svým stoupencům v Římě Di Maio řekl, že jedna éra skončila, on svou práci dokončil a nyní bude důvěřovat svému nástupci, že dále úspěšně povede stranu kupředu. Hnutí pěti hvězd podle Di Maia nyní dočasně povede senátor Vito Crimi, nový vůdce bude vybrán v následujících měsících po kongresu strany. Italská média ještě před tímto oznámením uváděla, že Di Maiův krok by neměl znamenat konec vlády, kterou od loňska tvoří koalice M5S a Demokratické strany.

"Dnes tu jsem proto, abych oznámil svou rezignaci z čela Hnutí pěti hvězd," řekl ministr svým příznivcům. Třiatřicetiletý Di Maio stranu vedl od září 2017. Hnutí pěti hvězd se v posledních měsících potýkalo s vnitřními spory, v obou komorách parlamentu odešlo do frakcí jiných stran či do frakce smíšené několik zákonodárců. Poslední dva to udělali v úterý, připomněla agentura APA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy