Policie evakuovala kvůli balíčku Smíchov, bylo v něm nářadí

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 3. 12. 2014 14:57
Obchodní dům v Praze 5 i jeho okolí byly uzavřené. Ukázalo se, že v balíčku bylo nářadí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Matej Slávik\Economia

Praha - Policie kvůli podezřelému balíčku vyklidila obchodní dům Nový Smíchov a okolní ulice v Praze 5. Na místě byli podle serveru lidovky.cz také hasiči. Zhruba po hodině se však ukázalo, že v balíčku je nářadí. Zapomnětlivému muži žádný trest nehrozí. 

Podezřelý balíček policii nahlásil jeden z pracovníků obchodního domu kolem půl jedné odpoledne. Zprvu bylo evakuováno pouze přízemí obchodního centra, později policie evakuaci rozšířila i na okolní ulice. Na místě zasahoval pyrotechnik. A podle serveru policisté regulovali také dopravu.

Po hodině se však ukázalo, že v balíčku bylo nářadí. Pro zapomenutý balíček si došel sám majitel. Bezpečnostní opatření proto byla zrušena.

Náklady na evakuaci policisté nevyčíslili. Bomba totiž nebyla nahlášena úmyslně. "Nebyly využity žádné síly a prostředky nad rámec výkonu služby. Policisté, kteří se podíleli na opatření, byli tak jako tak v práci. Jiná by byla situace, kdyby někdo úmyslně nahlásil bombu. Pak bychom mohli chtít nějakou kompenzaci, " řekl serveru lidovky.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan. 

 

Právě se děje

Další zprávy