Olympijský park na Letné přilákal 400 tisíc návštěvníků

ČTK ČTK
24. 2. 2014 14:15
Kolik provoz parku stál, zatím ČOV nevyčíslil. Cifra by měla zůstat pod 66 miliony
Olympijský park na Letné
Olympijský park na Letné | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Olympijský park na pražské Letné navštívilo 397 648 návštěvníků.

V současné chvíli již Český olympijský výbor (ČOV) nechává park s ledovým korytem, snowboardovou dráhou a kluzišti demontovat. Poté bude rekultivovat letenský park.

Kolik provoz parku stál, zatím nemá ČOV definitivně vyčísleno, částka by ale neměla přesáhnout 66 milionů korun, sdělila mluvčí parku Zuzana Kalátová.

"Demontáž začala pozvolna již v noci po odchodu posledního návštěvníka," uvedla Kalátová. Rozebrání areálu by mělo trvat zhruba dva týdny, potom začne rekultivace letenského parku, kdy nechá ČOV například nově osázet trávníky.

Poslední den provozu v neděli 23. února park navštívilo 34 267 lidí, což byl zároveň návštěvnický rekord. Celkem se návštěvnost vyšplhala na téměř 400 tisíc návštěvníků, u venkovní obrazovky mimo areál pak sledovalo hokej na 11 500 lidí.

Olympijský park byl na Letné otevřen 6. února, den před zahájením olympijských her v ruském Soči. V uplynulých 17 dnech tu pak lidé nejen sledovali sportovní zápolení českých reprezentantů na velkoplošných obrazovkách, ale mohli si jednotlivé sporty i vyzkoušet - zabruslit si, byl tu běžkařský okruh s laserovou biatlonovou střelnicí, curlingová plocha, dvě hokejová hřiště nebo snowpark.

Provoz parku se ale potýkal i s nezvykle teplým počasím, když kupříkladu ve čtvrtek 20. února musel ČOV v areálu zrušit některé zamluvené termíny na hokejových hřištích. Chladicí zařízení totiž umí udržet ledovou plochu "pouze" do 14 stupňů Celsia.

Náklady na zřízení a provoz parku ČOV předběžně vyčíslil na 66 milionů korun. Kolik přesně ale v uplynulých více než dvou týdnech provoz stál, nemá výbor ještě vyčísleno. Stát prostřednictvím ministerstva školství přispěl 15 miliony korun, ministerstvo průmyslu a obchodu 3,2 milionu. Zbytek prý získal ČOV od sponzorů a partnerů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Šéfka Finanční správy Richterová požádala o odvolání z funkce

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová k požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. Informovalo o tom ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

"Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele Finanční správy. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá Finanční správě nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Český skladatel Kotík získal v USA jako první Evropan prestižní cenu Johna Cage

Český hudební skladatel, dirigent a flétnista Petr Kotík ve Spojených státech obdržel prestižní cenu Johna Cage, kterou udílí newyorská Nadace pro soudobé umění. Kotík je doposud jediným evropským umělcem, který tuto cenu dostal, sdělilo Ostravské centrum nové hudby.

Letošní laureáty cen v pěti uměleckých disciplínách - hudbě, tanci, divadle, poezii a výtvarném umění - oznámila ve čtvrtek večer nadace.

Prestižní cena Johna Cage, s níž se pojí odměna ve výši 45 tisíc dolarů, nese jméno po americkém skladateli a jednom ze zakladatelů Newyorské nadace pro soudobé umění. Udílí se od roku 1992 jednomu umělci jednou za dva roky jako "uznání mimořádného úspěchu v umění za práci, jež odráží ducha Johna Cage". Mezi 16 laureáty tohoto ocenění je Kotík doposud jediným evropským umělcem, uvedlo Ostravské centrum nové hudby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy